Є важливі теми перед виборами: навіщо Пісторіус прибув до Києва
- Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус відвідав Київ з офіційним візитом.
- Серед можливих тем обговорення – введення миротворчих військ до України та можливе спільне виробництво зброї, включаючи дрони та танки.
- Пісторіус демонструє підтримку Україні та є впливовим політиком на європейському рівні.
- Візит не призведе до дозволу на удари Taurus по Росії чи вступу до НАТО, але може посилити Україну.
14 січня з офіційним візитом до України приїхав міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Це схоже на дружній візит на знак підтримки, але за ним може і стояти дещо серйозніше.
З якою метою до Києва міг приїхати Пісторіус для 24 Каналу пояснив політолог Микола Давидюк.
Дивіться також "Значна підтримка України": як минув новий формат зустрічі 5 міністрів оборони
Поїздка перед важливими змінами
Зауважимо, що 23 лютого 2025 року в Німеччині будуть проводитися парламентські вибори. Давидюк вважає, що партія, в яку входить Пісторіус (Соціал-демократична партія) на виборах може посісти в кращому випадку друге місце. Натомість більше шансів на перемогу він вбачає в Фрідріха Мерца (Християнсько-демократичний союз) чи навіть Аліс Вайдель ("Альтернатива для Німеччини").
Втім, оскільки Пісторіус не висуває свою кандидатуру на пост канцлера, він може залишитися на своїй посаді і при наступному урядові, якщо дві партії об'єднаються.
Непоганий міністр оборони, він дійсно став одним з безпекових лідерів Європи. Насправді Пісторіус продемонстрував, що він сильний, потужний політик, навіть не федерального, а загальноєвропейського рівня,
– підкреслив політолог.
Цей політик системно допомагає Україні, також при ньому відбувся перелом у ставленні до війни в Україні в Олафа Шольца.
Кілька тем
Також темою для розмови Пісторіуса та українських політиків може бути введення миротворчих військ до України, адже Велика Британія та Франція виявили свою готовність, а Німеччина поки що ні.
Давидюк також припускає, що в цьому візиті можуть обговорювати спільне виробництво дронів, ракет, танків. Адже Польща так і не стала потужним воєнним виробником, Німеччина роззброїлася, а Україна має і досвід, і потужності для розвитку ВПК, який може стати щитом для всієї Європи.
Навряд під час цього візиту можна буде переконати Німеччину в дозволі на удари Taurus по Росії чи говорити про запрошення до НАТО, але є серйозні теми, обговорення та дії щодо яких можуть значно підсилити Україну.