Схоже, Путін давно попередив Сі про неадекватність ядерних погроз Медведєва, – політтехнолог
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль допустив передачу Україні зброї. Заступник Радбезу Росії Дмітрій Медведєв "вибухнув" погрозами, що у відповідь вони будуть постачати Північній Кореї "новітнє озброєння". Насправді це просто істерика ексглави Кремля.
Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив політтехнолог Борис Тизенгаузен. Він припустив реакцію Китаю на несанкціоновані поставки зброї у Північну Корею.
Читайте також Південна Корея позичить США 500 тисяч снарядів: це зіграє на руку Україні
"Думаю, що у Владіміра Путіна та Сі Цзіньпіна є певна домовленість. Ніби Путін сказав Сі: "Не звертай увагу. Цей мій напівадекватний пудель там виє, але так потрібно. Нехай сприймають його як адекватного та відчувають загрозу", – вважає політтехнолог.
Медвєдєву дозволяють "гавкати"
Тизенгаузен зазначив, що погрози Медведєва – це просто слова. Він пригадав, як експрезидент Росії лякав Україну ядерними ударами у випадку, якщо із Кримським мостом "щось станеться".
Ми пам’ятаємо, що з Кримським мостом "щось сталось", а ядерних ударів не було. У Медведєва є певний карт-бланш на озвучення радикальних тем. Це такий "недоЖиріновський", але цей має серйозну посаду,
– зауважив він.
Політтехнолог підкреслив, що Кремль дозволяє Медведєву "гавкати", однак Україні не слід сприймати його заяви серйозно.
Тизенгаузен про погрози Медведєва: дивіться відео
Що вплинуло на позицію Сеула
Борис Тизенгаузен пригадав, що раніше у Південної Кореї була чітка умова: не надавати зброю жодній зі сторін війни. На його думку, Сеул міг змінити рішення під впливом США.
"Ніхто не скасовує впливу США. Наприклад, від Штатів Південна Корея може отримати найновіші зразки зброї насамперед для того, щоб стримувати Північну Корею", – додав політтехнолог.
Заява Південної Кореї та погрози Медведєва: коротко
- Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що Сеул розширить підтримку України, якщо вона зазнає широкомасштабного нападу на цивільне населення. Він сказав, що його уряд вивчає можливість допомогти захистити і відновити Україну, подібно до того, як Південна Корея отримала міжнародну допомогу під час Корейської війни 1950 – 1953 років.
- Це був перший випадок, коли Сеул висловив готовність надати Україні зброю, більш ніж через рік після того, як виключив можливість надання летальної допомоги. Президент Південної Кореї наголосив, що його країна буде вживати найбільш доцільних заходів.
- "Глава погроз Росії" Дмитро Медведєв заявив, що у відповідь Росія буде постачати Північній Кореї зброю. Він також засудив південнокорейців за відмову постачати озброєння Китаю.