Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що Сеул розширить підтримку України, якщо вона зазнає широкомасштабного нападу на цивільне населення.
Дивіться також Німецька система Patriot: Ігнат розповів, чи вже використовують цю зброю українські воїни
Сеул назвав умови передачі зброї Україні
Юн сказав, що його уряд вивчає можливість допомогти захистити і відновити Україну, подібно до того, як Південна Корея отримала міжнародну допомогу під час Корейської війни 1950 – 1953 років.
Якщо виникає ситуація, з якою міжнародна спільнота не може миритися, наприклад, широкомасштабний напад на цивільне населення, масове вбивство або серйозне порушення законів війни, нам може бути важко наполягати лише на гуманітарній або фінансовій підтримці,
– сказав Юн.
Це був перший випадок, коли Сеул висловив готовність надати Україні зброю, більш ніж через рік після того, як виключив можливість надання летальної допомоги.
Президент Південної Кореї наголосив, що його країна буде вживати найбільш доцільних заходів.
"Я вважаю, що не буде жодних обмежень у підтримці захисту і відновлення країни, яка зазнала незаконного вторгнення, як за міжнародним, так і за внутрішнім правом. Однак, враховуючи наші відносини зі сторонами, що беруть участь у війні, і розвиток подій на полі бою, ми вживатимемо найбільш доцільних заходів", – сказав Юн.
Сеул спростував військову допомогу Україні
- Восени 2022 року у ЗМІ з'явилася інформація, що Південна Корея допоможе Україні з летальною зброєю, однак за посередництва США. Сеул продасть США артилерійські снаряди.
- Повідомлялося, що США придбають 100 000 одиниць 155-мм артилерійських боєприпасів. Ці боєприпаси будуть доставлені в Україну.
- Та Південна Корея відразу заперечила інформацію. У Сеулі наголосили, що дотримуються свого рішення про ненадання Києву летальної зброї.
- Південна Корея таки продасть Пентагону боєприпаси 155 калібру. Однак принципова позиція Сеулу – вони не мають потрапити в Україну, кінцевим споживачем боєприпасів повинні бути США.