В Україні випробовують "плавучі бронежилети": яка особливість, розсекретило Міноборони

2 березня 2024, 17:48
Читать новость на русском

В Україні розпочали випробування спеціальних модульних бронежилетів для потреб ВМС та інженерних військ ЗСУ. При контакті з водою спрацьовують як рятувальні.

Так, в оборонному відомстві розповіли, що декілька зразків уже передали в частини для випробувань. Головна задача – вберегти життя військовослужбовців на воді.

Цікаво Україна створила дистанційну платформу для евакуації поранених з поля бою: як вона працює

"Плавучі бронежилети" для ЗСУ

Йдеться про спеціальні модульні бронежилети. Вони призначені для потреб Військово-морських сил, а також інженерних військ ЗСУ. Особливість полягає в тому, що при контакті з водою спеціальний модуль реагує, і бронежилет спрацьовує як рятувальний.

До Міноборони надійшов запит на розробку такого спеціального модуля для бронежилетів. Головна задача – вберегти життя військовослужбовців на воді. Адже ми розуміємо, яку вагу на собі носить боєць, особливо, коли йдеться про спецпризначенців,
– наголосив заступник міністра оборони.

Відомо, що новий плавучий модуль розробляє Центральне управління розвитку супроводження матеріального забезпечення ЗСУ. Цікаво, що до його створення долучили як іноземних, так і вітчизняних розробників. Планують, що такі модулі можна буде використовувати на всіх затверджених моделях бронежилетів ЗСУ.

Наразі декілька зразків таких "плавучих бронежилетів" ми передали в частини для випробувань. Якщо цей етап буде успішним, ми розпочнемо лабораторні випробування,
– зазначив Віталій Половенко.

Читайте також В Україні запрацює нова програма підтримки для оборонних-стартапів – MITS: хто може долучитись

Випробовування "плавучих бронежилетів" почалося / Фото Міноборони

Дивіться також "Зброя апокаліпсису": що не так із ракетами "Сармат", якими Путін роками залякує світ

Тестування тканин для антитепловізійної накидки

  • Зауважимо, 19 лютого в Міноборони повідомили, що почалося тестування тканин для антитепловізійної накидки.
  • Очікується, що вона поглинатиме інфрачервоне випромінювання.
  • У разі успішного завершення розробок, цей виріб допоможе українським захисникам і захисниця залишатися непомітними для ворожих тепловізорів і приладів нічного бачення.