"Плівки Вовка": ВАКС не обмежив підозрюваним час для ознайомлення з матеріалами

9 липня 2021, 13:53
Читать новость на русском

Вищий антикорупційний суд відхилив клопотання НАБУ щодо справи "плівок Вовка". Відомство просило обмежити захисту суддям ОАСКу терміни на ознайомлення з матеріалами справи.

Про таке рішення антикорупційного суду повідомили у ЦПК. Повний текст ухвали з мотивами судді оприлюднять 14 липня. 

До теми "Вовча команда": у Печерському суді виносять незаконні рішення на користь глави ОАСКу

Час на ознайомлення справи для "вовчого суду"

Національне антикорупційне бюро пропонувало дати захисту на ознайомлення з матеріалами ще 5 місяців. Загалом у матеріалах на суддів 220 томів і 4 терабайти інформації. 

Як зазначають у Центрі протидії корупції, у справі немає засекреченої інформації, тому жодних окремих дозволів не потрібно. Крім того, сторонам не потрібні якісь специфічні економічні чи бухгалтерські знання. Більшість матеріалів становлять протоколи допитів та стенограми записів плівок з кабінетів суддів.

НАБУ може повторно просити про обмеження часу, якщо захист підозрюваних ігноруватиме ознайомлення з матеріалами.

Незважаючи на те, що слідчий суддя відмовив у задоволенні клопотання, детективи можуть повторно ініціювати це питання у майбутньому, якщо підозрювані і їхні адвокати продовжать ігнорувати можливість ознайомлюватися із матеріалами,
– зазначили у ЦПК.

Що відомо про "плівки Вовка"

  • У 2019 році працівники антикорупційних органів оприлюднили аудіозаписи, на яких судді Окружного адмінсуду Києва домовлялися про конкретні судові рішення.
  • На плівках чути, як Вовк з колегами планували повністю контролювати судову гілку влади та впливати на розвиток подій у державі. 
  • На основі цих плівок суддів було залучено до кримінальної відповідальності. 
  • За підсумками обшуків детективи НАБУ оголосили про підозру голові Окружного адміністративного суду Павлу Вовку, заступнику голови суду Євгену Аблову, п'яти іншим суддям та голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.
  • Справу розслідують САП і НАБУ.