Як повідомила кореспондентка 24 каналу, станом на 19:00 всередину суду нікого не пускають. Прессекретарка суду Наталя Шкляр зазначила, що обшуки ведуться з 12 години дня – вибірково, не в усіх кабінетах. Вилучають документи, про зміст яких не повідомили.

Актуально! Помста постмайданній владі і свої судді: НАБУ і САП заявили, в чому підозрюють Вовка

Спочатку про обшуки в приміщенні ОАСК повідомила пресслужба самого суду. Згодом інформацію підтвердили й в НАБУ. Там зазначили, що шукають документи, які можуть бути важливими для слідства.

Що відомо про обшуки в ОАСК

Детективи Бюро стверджують, що таки повідомили про підозру Павлу Вовку, його заступнику та ще п'ятьом суддям ОАСК. За даними НАБУ, наразі триває процес вручення підозр ще чотирьом особам. Деталі в НАБУ обіцяли оприлюднити пізніше.

Журналістам 24 каналу вдалося дізнатися, що підозру оголосили очільнику Окружного адміністративного суду Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, ще 5 суддям, а також голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Наразі не відомо, хто з них перебуває у приміщенні суду.

Як зазначила прессекретарка суду, адвокат Павла Вовка Андрій Заяць перебуває всередині. Він відмовився виходити на прохання журналістів, натомість погодився на телефонну розмову. За його словами, невідомо, скільки часу ще триватимуть обшуки – імовірно, що і до ранку.

"Пан Вовк у відпустці, його на місці немає. Інформація щодо поширення вручення будь-яких підозр – фейкова. Підозри ніякі не вручалися", – заявив журналістам адвокат Павла Вовка Андрій Заяць.

Як на обшуки відреагували в суді

Суд звинувачує правоохоронні органи в спробах його "дискредитувати". В ОАСК наголошують, що починаючи з 2015 року, це вже далеко не перша така спроба.

Вкотре слідчі дії проводяться з порушенням територіальної підсудності справи – на підставі ухвали суду. Цього разу це Ленінський районного суду міста Кіровограда,
– повідомили в Окружному адмінсуді Києва.

Що говорять у ЗМІ

Водночас редактор видання Цензор.net Юрій Бутусов також повідомив про те, що НАБУ вручило підозри одразу деільком працівникам суду:

  • Павлу Вовку – голові ОАСК;
  • Євгену Аблову – заступнику голови ОАСК;
  • ще 5 суддям Окружного адмінсуду Києва.

Це просто безпрецедентно. Вони не будуть затримані на місці, оскільки є спецсуб'єктами, але таке рішення може схвалити Антикорупційний суд,
– розповів журналіст.

За словами Юрія Бутусова, суддям інкримінують створення злочинного угруповання й захоплення влади. Підставою стали записи з кабінету Вовка, де він розповідав, як через рішення суду планує тиснути на різні органи влади.

"ОАСК під керівництвом Вовка давно перетворився на біржу. Тому дії НАБУ в цьому випадку заслуговують максимальної підтримки", – переконує журналіст.

Цікаво Чому скандальний суддя Вовк досі на свободі: пояснення Горбатюка

Що відомо про ОАСК та його скандального очільника Вовка

  • Це київський спеціальний суд першої інстанції. Він розглядає адміністративні справи, в яких хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади чи місцевого самоврядування.
  • Головою цього суду є Павло Вовк. Через свою часту участь у різноманітних скандалах Вовк є чи не найбільш відомим в Україні суддею.
  • Вовк, а також суддя ОАСК Ігор Погрібніченко і суддя Суворовського районного суду Одеси Іван Шепітко були підозрюваними у справі про втручання в діяльність державних органів. За версією слідства, глава суду зі своїми колегами саботували кваліфікаційне оцінювання шляхом призначення лояльних членів ВККСУ, залякування інших і іншими методами. НАБУ опублікувало частину записів розмов з кабінету Павла Вовка.
  • У листопаді минулого року це провадження будо закрите. В січні 2020 Вовк знову очолив ОАСК.
  • Сам суддя заявляв раніше, що провадження щодо нього нібито є помстою голови НАБУ Артема Ситника "за рішення ОАСК, яке встановило його протиправне втручання у вибори президента США".