Втретє за день в Україні лунала повітряна тривога: була загроза з Білорусі
В Україні тричі за день лунала повітряна тривога. Вона була пов'язана з активністю ворожої авіації на території Білорусі.
На всій території України сирени тричі за день сповіщали про початок повітряної тривоги. Приблизно о 18:30 почалися відбої.
Дивіться також Нічні тривоги в Україні: ворог атакував "Калібрами", Харків і Запоріжжя під ударами С-300
Втретє за день сирени пролунали по всій країні
Аналітики Monitor о пів на п'яту вечора повідомили, що тривогу оголосили у всіх областях країни через активність ворожої авіації. У Білорусі злетіли у повітря 3 ворожі винищувачі МіГ-31К, а також літак-навідник ДРЛС А-50У.
Згодом з'явилася інформація про ймовірність застосування ворогом дронів-камікадзе з Південного сходу. Близько 18 вечора відбувся виліт ворожого стратегічного бомбардувальника Ту-22М3.
Станом на 18:35 по всій країні, крім двох областей, оголосили про відбій тривоги. Сирени не прозвучали на Луганщині, де повітряна тривога зберігається від 4 квітня 2022 року, та в тимчасово окупованому Криму.
Варто зауважити, що загроза атаки дронами все ще залишається актуальною. Орієнтовний час підльоту безпілотників – 19:00, повідомляють у Monitor.
Увага! Росія – країна-терористка, яка нехтує всіма законами та правилами ведення війни. Задля власної безпеки, коли чуєте сирени – прямуйте в укриття.Чому вдруге оголосили тривогу
По обіді 10 лютого стало відомо про те, що у небо над Білоруссю підняли кілька винищувачів, а також літак ДРЛО А-50У:
- 13:00 – на аеродромі Мачулищі злетів літак-розвідувальник ДРЛО А-50У;
- 13:05 – на зліт пішов перший МіГ-31К;
- 13:13 – злетів другий ракетоносій "Кинджалів" МіГ-31К;
- 13:15 – також відомо про зліт третього винищувача.
Аналітики моніторингового каналу Monitor о 13:23 повідомили також про активність тактичної авіації ворога. Її зафіксували над акваторією Азовського моря.
О 13:48 надійшло ще одне повідомлення від Monitor. У ньому йшлося про те, що спостерігається активність стратегічних бомбардувальників Ту-22м3 вздовж кордону України на півночі.
Ворог зранку здійснив масовану атаку
На жаль, росіяни надзвичайно непередбачувані. Тож очікувати на ракетний удар можна у будь-який момент. Так, о 08:30 моніторингова група "Беларускі Гаюн" повідомила про те, що у небо над Білоруссю підняли літак ДРЛО А-50У. Його задача – виявляти цілі для майбутніх ракетних атак ворога.
Вже о 08:33 моніторингова група Monitor повідомила про зліт ще й МіГ-31К. Нагадуємо, що це ракетоносій "Кинджалів". А ці гіперзвукові ракети Україна просто не має чим збивати. Саме тому й лунають повітряні тривоги, адже ніхто не знає, куди та коли може прилетіти.
Як зазначив глава Одеської ОВА Максим Марченко, у повітрі перебуває авіація ворога, а в морі – ракетоносії "Калібрів". За його словами, окупанти вже здійснили пуски ракет. Тож він попередив, що повітряна тривога буде тривалою та попрохав не ігнорувати сирени, залишаючись в укриттях.
Глава Миколаївської ОВА Віталій Кім зауважив, що на бортах літаків стратегічної авіації налічується близько 20 ракет. О 08:40 Monitor додав, що пуски ракет літаками Ту-95МС відбувалися у режимі радіомовчання. Нагадуємо, що ці літаки можуть запускати ракети типу Х-101. Цікаво, що наші військові фіксували уламки цих збитих ракет, виготовлених наприкінці 2022 року. Це свідчить про серйозний дефіцит, але це не означає, що варто розслаблятися.
Глава Дніпропетровської обласної військової ради Микола Лукашук також підтвердив запуск ракет. Він нагадав про правила безпеки. Крім того, закликав не знімати та не викладати у мережу нічого. Мовиться про роботу ППО, прильоти та інше, що може зіграти на руку ворогові.
У Повітряних силах ЗСУ повідомили, що близько 08:30 окупанти запустили крилаті ракети зі стратегічних бомбардувальників Ту-95МС. За наявною інформацією, повітряні судна загарбників атакували з Волгодонська, що в Ростовській області.
Вночі атакували "Шахідами" та С-300
- Нагадаємо, що близько 04:00 окупанти завдали удару по Харкову. Відомо, що ворог влучив в об'єкти критичної інфраструктури.
- Крім того, під обстріл потрапило Запоріжжя. Відомо про 17 прильотів за годину. За словами секретаря Запорізької міської ради Анатолія Куртєва, це була найбільша кількість з 24 лютого 2022 року.
- Повітряне командування "Схід" зауважило, що гучною була ця ніч для мешканців Дніпра. На щастя, минулося без прильотів.
- Водночас відомо, що 2 дрони вдалося збити на Кіровоградському та Вінницькому напрямках. Але є прильоти на Дніпропетровщині та Хмельниччині. Окупанти влучили в об'єкти критичної інфраструктури.