В Україні покращують роботу військово-лікарських комісій: що вже вдалося зробити

5 червня 2023, 18:12
Читать новость на русском

Джерело:

Ганна Маляр

У Міноборони ще на початку травня анонсували зміни у проходженні та роботі військово-лікарських комісій. І вже за місяць вдалося досягти чималого прогресу.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла, що станом на 5 травня у роботі ВЛК вже можна побачити суттєві покращення. Зокрема, зміни стосуються умов проходження комісії, оплати праці лікарів та переведення документів у електронний формат. 

Читайте також Уникнути мобілізації через "раптову хворобу" тепер не вдасться: як працюватимуть ВЛК

Що відомо про зміни у роботі військово-лікарських комісій

Задля покращення роботи ВЛК у травні в законодавство України внесли деякі зміни. Зокрема, відтепер ВЛК можуть створювати і у цивільних (державних та комунальних) закладах охорони здоров'я. Протягом травня кількість гарнізонних ВЛК на базі цивільних лікарень також збільшили. 

Торкнулися зміни і заробітної плати лікарів, що працюють у комісіях. 

Для фінансування роботи лікарів, а також оплати відповідних лабораторних досліджень, необхідних для проходження ВЛК, урядом була ухвалена окрема Програма медичних гарантій,
– заявила заступниця міністра оборони. 

Ще один важливий напрямок роботи – створення рекомендацій щодо роботи ВЛК. У Міністерстві обіцяють, що тепер військово-лікарські комісії забезпечуватимуть "задоволення фізіологічних та побутових потреб відвідувачів". 

 А ось переведення документів військово-лікарських комісій у електронний формат поки що перебуває на пілотному етапі. За словами Ганни Маляр, над змінами у ВЛК працювали спільно Міноборони, Медичні сили ЗСУ, МОЗ, Мінвет, Мінцифра та громадськість. 

Та є і зміни, які Міноборони тільки планує запровадити – зокрема, у травні Маляр повідомляла, що незабаром на військово-лікарську комісію задля зручності можна буде записатися електронно. 

Мобілізація в Україні: останні новини

  • В Україні планують запровадити новий закон, аби карати "ухилянтів", що нелегально виїхали за кордон під час повномасштабної війни. Законопроєкт спільно розроблятиме Верховна Рада і Кабмін, проте наразі в уряді вивчають міжнародний досвід. 
  • В Україні нещодавно знизили граничний призовний вік від 27 до 25 років. Втім, деякі юристи переконані, що рішення нічого не змінить, адже під час загальної мобілізації в Україні можуть мобілізувати будь-якого чоловіка, що досяг 18 років.