З полону повернули учасника "повітряного мосту", який літав на "Азовсталь"
- З полону повернули учасника "повітряного мосту", який літав на "Азовсталь".
- Обміняли 49 воїнів ЗСУ та інших учасників, серед них були військові різних підрозділів.
- Більшість звільнених були в полоні з 2022 року, деякі вважалися безвісти зниклими.
- Повертаються українські бійці з пораненнями та хронічними захворюваннями, що потребують тривалого лікування.
- Обмін полоненими за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів – 54-й від початку вторгнення; загалом 3405 осіб повернуто з полону.
Під час блокади Маріуполя деякі пілоти погоджувалися летіти на завод, де перебували наші захисники, щоб передати їм потрібне. Одного з учасників "повітряного мосту" вдалося повернути з полону.
З ворожого полону вдалося повернути учасника "повітряного мосту". Він добровільно погодився летіти на "Азовсталь", щоб допомогти підрозділам, які були там заблоковані.
Дивіться також Кадри, що не залишать байдужим нікого: в мережі показали перші емоції поверненого з полону воїна
Кого ще вдалося повернути
Серед тих, кого обміняли 17 липня, 49 воїнів ЗСУ. Крім чоловіка, який літав на "Азовсталь", повернули також 2 військових із Повітряних сил. Крім цього, вдома тепер 21 нацгвардієць, 10 військових моряків, 7 із Сил територіальної оборони, 5 прикордонників, 2 військових із Державної спеціальної служби транспорту й один оборонець із добровольчого формування територіальної громади.
Усі звільнені цього разу – чоловіки: 88 рядових та сержантів, семеро офіцерів,
– мовиться в повідомленні.
Серед наших хлопців, які отримали нарешті свободу, 23 людини боронили Маріуполь (із них 13 – оборонці "Азовсталі"), 41 воював на Донецькому напрямку, по 9 – на Луганському та Запорізькому, по 3 – на Херсонському та Харківському.
Один зі звільнених моряків на момент початку вторгнення перебував у Київській області та одразу приєднався до оборони свого селища від окупантів у складі Макарівської ТрО. Його взяли у полон під час того, як він видавав гуманітарну допомогу.
Більшість із тих, кого вдалося обміняти, перебували в полоні з 2022 року. Також серед них є ті, хто вважався безвісти зниклими.
Багато українських бійців, які повертаються, потерпають від наслідків поранень та мають хронічні захворювання, які потребують тривалого лікування.
Україна вдячна Об’єднаним Арабським Еміратам за сприяння та посередництво в підготовці обміну.
Від початку повномасштабного вторгнення це вже 54-й обмін полоненими. Загалом з ворожої неволі Координаційному штабу вдалося повернути 3405 людей.