Як Україні можуть допомогти війська партнерів: Світан назвав можливі сценарії
Видання Spiegel написало, що Польща і країни Балтії можуть ввести свої війська в Україну, якщо Росія матиме значні успіхи на фронті. Відомо, що окупанти намагаються вийти на адміністративні кордони Донецької області.
Західні держави можуть прийняти рішення про участь своїх військ у протистоянні. Військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан припустив 24 Каналу, як це може відбутися.
Дивіться також ЗСУ зупинили росіян на Харківщині, ворог окупував Уманське: як змінилася лінія фронту за тиждень
Теоретично та технічно це можливо
Роман Світан зазначив, що росіяни останні кілька місяців намагаються прорвати лінію фронту на Донецькому та Покровському напрямках та вийти на оперативний простір. Для цього у них зібрана достатня кількість засобів та нові частини, які ще не входили у бойове зіткнення.
Вони чекають прориву фронту для того, щоб вийти на оперативку, дійти до Покровська, до лінії Покровськ – Білопілля. Це майже західні кордони Донецької області. Адміністративні кордони. Тому стратегічне завдання росіян розуміє наше військово-політичне керівництво та європейські країни-союзники,
– пояснив він.
Тому країни Заходу приймають рішення, якщо такі речі можуть статись, про участь своїх військ у протистоянні. Наприклад, це може бути участь західних військових для прикриття кордону з Білоруссю з боку України. Це приблизно тисяча кілометрів, якими керують російські загарбники.
Полковник запасу ЗСУ припустив, що аби дати можливість ЗСУ, наприклад, знятись з цих рубежів та перейти на східний фронт для відрізання прориву, західні війська можуть стати на їхнє місце.
"Припустимо, війська Польщі, країн Балтії можуть розвернутись вздовж українсько-білоруського кордону. Теоретично та технічно це можливо. Тому це не прямі боєзіткнення з російськими військами, а таке заміщення наших військ", – припустив військовий експерт.
Також Україна має кордон з невизнаним Придністров'ям. Там також стоять українській війська. Їх можна зняти та, наприклад, відправити на східний фронт, щоб зупинити російську армію. У такий спосіб там можуть розміщуватись західні війська.
Польща і країни Балтії не виключають введення військ в Україну
- Журналісти видання Der Spiegel пишуть, що парламентарі країн Балтії висловили представникам німецького уряду занепокоєння щодо наслідків позиції Берліна щодо війни в Україні. Зокрема, мовиться про відмову у наданні українській армії далекобійної зброї та заборони для ЗСУ використовувати західну зброю для ударів по російській території.
- Як зазначається, балтійські політики попередили, що якщо Захід продовжуватиме надавати лише половинчасту підтримку Києву, існує ризик того, що Росія здійснить стратегічний прорив на Сході України. Це може призвести до різкої ескалації ситуації.
- У публікації мовиться, що у такому випадку країни Балтії та Польща не чекатимуть на розгортання російських військ на своїх кордонах, а самі відправлять війська в Україну. Це означатиме, що НАТО стане стороною війни.
- За словами журналістів, саме цього сценарію бояться канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент США Джо Байден. Тому у виданні резюмували, що ті, хто хоче "обмежити війну через надмірну стриманість", насправді ризикують "вивести її з-під контролю".