Тиждень тому президент Зеленський заявляв, що Київ веде переговори із союзниками, аби ті дали добро на удари своєю зброєю по території Росії. Втім, за словами глави держави, позитивних зрушень наразі в цьому питанні немає. Лише Велика Британія офіційно дозволила використовувати свою зброю по об'єктах на території країни-агресорки.

Дивіться також Обмеження пільг для військовозобов'язаних українців: глава МЗС Польщі зробив важливу заяву

Шольц пояснив свою політику щодо війни в Україні

Канцлер Німеччини вважає, що наразі немає причин для розширення зони дії західної зброї у війні в Україні. Про це чиновник сказав під час публічного заходу у Берліні в неділю, 26 травня.

Шольц нагадав, про "чіткі правила, які були узгоджені з Україною". Саме на умовах, що Київ не буде бити західною зброєю по Росії, Німеччина поставляла йому озброєння.

Канцлер пояснив свою категоричну позицію. Він зазначив, що мета його політики щодо України – "не допустити переростання цього конфлікту у велику війну".

Раніше член партії "Зелених" Антон Гофрайтер закликав німецький уряд дозволити Україні атакувати територію Росії західною зброєю. "Йдеться про захист українського населення", – пояснив політик.

Нагадаємо, що раніше депутати Бундестагу виступили зі спільною заявою щодо необхідності НАТО збивати над Україною російські повітряні цілі. На думку посадовців, ППО сусідніх до нашої країни членів Альянсу могли б "взяти під своє крило" західні регіони України.

Зазначимо, що, за повідомленням Politico, під час візиту Зеленського до Франції у червні, український лідер намагатиметься переконати країни НАТО збивати над Україною російські ракети.