Збройні сили Польщі зміцнюють: як на плани влади реагує суспільство

25 липня 2022, 12:48
Читать новость на русском

Військова агресія росії в Україні змусила європейські країни замислитися над своєю безпекою. Зокрема, Польща зміцнює свою обороноздатність.

Про це 24 каналу розповів польський громадський діяч та науковець Ришард Купідура. За його словами, це вимушений крок, до якого країну підштовхує загроза з боку кремля.

Читайте також Найстрашніше вже позаду, або Чому українцям не варто боятися путінського "мы еще не начинали"

У Польщі заявили про наміри створити найсильніші сухопутні війська серед європейських країн НАТО. Віцепрем'єр-міністр, міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак пояснив, що польська армія повинна бути настільки численною та сильною, щоб саме її існування відлякало потенційного агресора.

Реакція польського суспільства

Купідура вважає, що зміцнення армії – цілком логічний крок, якого вимагає сьогоднішня ситуація.

Якщо поруч війна, то треба зміцнювати свою армію. Це роблять усі сусіди росії,
– зазначив активіст.

Він додав, що польське суспільство також чудово розуміє загрозу з боку москви та цілком підтримує ініціативу влади щодо посилення армії.

"Гарантій безпеки забагато не буває"

Купідура розповів, що він подорожував з лікарем із Фінляндії незадовго до того, як ця країна оголосила про намір вступити до НАТО.

Зверніть увагу Україна зможе використати звільнення Херсона для початку обговорення вступу в НАТО, – Фейгін

"Цей лікар пояснив, що у Фінляндії зараз якщо ти проти вступу країни у НАТО, то у тебе мають бути дуже сильні аргументи. І треба готуватися до непростої дискусії. Адже фіни зрозуміли, що їм це зараз потрібно", – сказав науковець.

За його словами, така сама ситуація спостерігається у польському суспільстві.

Хоча Польща вже є членом НАТО і це дає певні гарантії безпеки. Але їх (гарантій безпеки – 24 канал) ніколи забагато не буває,
– наголосив Купідура.

Купідура розповів про наміри польської влади: дивіться відео

НАТО посилює позиції: головне

  • російське вторгнення в Україну змусило Швецію і Фінляндію переглянути історичну позицію щодо військового нейтралітету. Обидві країни на тлі загроз з боку росії 18 травня офіційно подали заявку на вступ до альянсу. А 5 липня глави МЗС обох країн зафіксували Північноатлантичні прагнення у відповідних документах про вступ.
  • Литва через російську загрозу готується збільшити військову присутність НАТО на своїй території. Зокрема, в країні створюють інфраструктуру й інші об'єкти для розширення контингенту альянсу.
  • Наприкінці червня на тлі численних погроз Литві з боку росії у сусідній Латвії також вирішили посилити оборону країни. Там розгорнули поставлену Іспанією батарею зенітно-ракетного комплексу NASAMS класу "земля – повітря".