Про це 24 каналу сказав депутат Європейського парламенту Пятрас Ауштрявічюс. "Литва вступила в НАТО, як й інші країни Балтії, як повноправний член, без жодних "але", – нагадав він.

До теми Це пряма загроза від Росії, – євродепутат Ауштрявічюс про захоплення Сувальського коридору

Та водночас наголосив: "Коли є воєнні аспекти, бо буде обговорення, й через це наші представники в Мадриді говорять, виступають й працюють на те, щоб присутність інших країн чи військових країн НАТО була б уже не на рівні батальйону, а на рівні бригад чи ще більше. Думаю, що ми доб'ємося цього".

До дій Росії неможливо бути готовим

За словами депутата, Литва створює інфраструктуру й інші об'єкти для НАТО. Мовиться вже не про сотні, а про тисячі військових. Для них мають бути створені найкращі умови.

Ми споруджуємо 3 нові військові містечка. Вони будуть якнайкраще облаштовані й ми це зробимо за найкоротші терміни. Головне – ухвалити політичне рішення, а вже технічно й організаційно все виконати ми точно зможемо,
– зазначив Ауштрявічюс.

Він зазначив, що неможливо бути готовим до рішень та поведінки такого сусіда як Росія. Її "розумом не зрозуміти".

"Скільки ж роздумували, обговорювали російську політику. І до чого вони прийшли? До останнього дня вмовляли, що не треба провокувати. Треба розвивати діалоги. Навіть під час війни дзвонять й благають Путіна подивитися на карту чи календар. Тут різні аспекти, але ми маємо батальйон, а з цим можна зробити багато", – розповів політик.

НАТО ухвалить найкраще рішення

Ауштрявічюс розповів, що Литва збільшила свої оборонні витрати до 2,5% від ВВП. Також вона розвиває інституції, які допомагають армії.

"Не думаю, що є формальний період підготовки. У нашому регіоні (це стосується й України) треба буде надовго укріплювати оборону, розвивати суспільства й розмовляти з людьми, пояснювати, бо за один стрибок все не вирішимо. Думаю, що НАТО відреагує на провокації, ухвалить рішення і воно буде найкращим", – додав депутат.

Зверніть увагу – повне інтерв'ю з Пятрасом Ауштрявічюсом: дивіться відео