Який заклик до фермерів зробив Туск: Чаленко припустив, чи він подіє

20 квітня 2024, 05:41
Читать новость на русском

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав польських фермерів припинити блокування кордону з Україною. Попередні спроби української та польської влади домовитися з протестувальники були неуспішні.

Ігор Чаленко, керівник Центру аналізу та стратегії, розповів 24 каналу, що разом із закликом до фермерів Туск вказав на важливий аспект – прикордонна територія визнана як об'єкт критичної інфраструктури. Польська влада має право на пряме силове втручання, проте прем'єр-міністр Польщі не хоче, щоб це відбулося. Туск розраховує на мирне врегулювання цієї ситуації.

Дивіться також Поляки протестують не проти українського зерна: чому їм так не подобається "зелений курс" ЄС

Чи припинять поляки мітингувати

Чаленко зауважив, якщо польські фермери, які є активістами, продовжать ці акції протесту, то політика польської центральної влади зміниться. Це питання потрібно вирішити в рамках квітня, до виборів у Європарламенті, адже може розпочатись передвиборча гра тих, кому вигідні протести.

Зараз єдине "вікно можливостей". Туск буде робити все, аби ці мітинги були прибрані,
– сказав він.

Україна давно вже передала свої пропозиції щодо стабілізації конфлікту на кордоні, на польському рівні вони погоджені.

Польська й українська влада розуміють, як виходити із цієї сільськогосподарської кризи. Я думаю, що це питання з блокуванням кордону завершиться найближчим часом,
– припустив Ігор Чаленко.

Польські фермери блокують кордон з Україною

  • Польські аграрії припинили блокаду на одному з пунктів пропуску на кордоні з Україною. Страйкарі 16 квітня завершили блокування руху перед пунктом пропуску "Долгобичув – Угринів". Рух вантажівок відбувається в обох напрямках.
  • Прем’єр-міністр України зазначив, що 28 березня делегації провели черговий раунд українсько-польських міжурядових консультацій. Шмигаль заявив, що діалог є, а всі пункти плану деблокади виконуються.
  • Українські аграрії сподівались, що зможуть вільно реалізовувати свою продукцію на внутрішньому ринку ЄС. У Європі посилюють тиск на український експорт сільськогосподарської продукції, такої як кукурудза, мʼясо птиці та цукор.