Порошенко пояснив, чому хоче передати Андріївську церкву Константинополю
Рішення про передачу Андріївської церкви Вселенському патріарху погоджено з церковними ієрархами та буде сприяти прискоренню отримання Томосу про автокефалію української православної церкви.
Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час робочої поїздки на Львівщину, передає "Укрінформ".
Читайте також: Андріївську церкву в пряме користування Константинополю передати не можна, – експерт
Раніше 24 Канал повідомляв, що Президент України Петро Порошенко пропонує як символічний жест передати Андріївську церкву у Києві в постійне користування Вселенському патріархові.
Для того, щоб у Церкви-матері, Вселенського патріарха була церква, де він зможе молитися, де будуть проходити служби Божі Вселенського патріархату, за погодженням з церковними ієрархами було прийнято це рішення, і я збираюся ініціювати це питання в парламенті та твердо розраховую на всебічну підтримку, яка сприяє прискоренню отримання Томосу першоієрархам Української церкви,
– наголосив Порошенко
Окрім того, глава держави висловив сподівання, що це має відбутися найближчим часом.
Також, він запевнив, що наразі держава зробила майже все можливе для отримання автокефалії, та підкреслив, що тепер настав час для "відповідних і відповідальних кроків" з боку церковних ієрархів.
"Атмосфера, яка панує, дає мені підстави для твердого оптимізму", – додав президент.
Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.
Після цього Російська православна церква у Мінську зібрала Синод, за підсумками якого оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою.
Що кажуть експерти про передачу Андріївської церкви? Політичний експерт Андрій Вігірінський зазначає, що Андріївська церква є державною власністю, через що її можна передати в користування релігійній організації, але не іноземній державі. Тому, в пряме користування Константинополю храм не передадуть. Ймовірно, лише у безкоштовне користування представництву Вселенського патріархату в Києві. На думку Вігірінського, сам факт передачі церкви виглядає як майнова винагорода Константинополю від Порошенка.
Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.
Пізніше у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.
Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео