Про це глава держави заявив на молебені за Україну та автокефальну церкву, що проходить на Софійській площі у Києві.

Читайте також: Храми, де моляться за главу РПЦ Кирила, не можуть називатися українськими, – Порошенко

"Сподіваюся та вірю, що Собор пройде всупереч нашій національній приказці про те, що там, де два українці, три гетьмани" – сказав він.

За його словами, Томос про автокефалію буде вручено предстоятелю церкви, якого обере об'єднавчий архієрейський Собор.

З благословення Константинопольського патріарха та Церкви-Матері на цей собор зберуться всі єпископи Української Православної церкви Київського Патріархату; всі єпископи Української автокефальної православної церкви... і разом з ними, я вперше про це заявляю, і група єпископів Української православної церкви Московського патріархату, які між кремлівською зіркою та православним хрестом вибрали хрест, а між Україною та Росією обрали Україну,
– наголосив Порошенко.

Також, глава держави підкреслив, що відповідальність, яка лежить на учасниках об'єднавчого Собору, без перебільшення є історичною.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення, Томос про автокефалію буде наданий Українській православній церкві. Для отримання Томосу треба зробити ще деякі кроки.

На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.

Як пояснив сам Філарет, це дає можливість УПЦ КП об’єднатись з архієреями московського патріархату та з автокефальною церквою (УАПЦ), щоб створити в Україні єдину православну церкву.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Пізніше у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео