Таку думку 24 каналу висловив політичний експерт Андрій Вігірінський.

Читайте також: У РПЦ розказали, як каратимуть за молитви у храмах Константинопольської патріархії

Політолог зазначає: якщо релігійна організація, яка зараз розпоряджається Андріївською церквою, а це Київський патріархат, відмовиться від своїх прав, а держава вирішить передати це майно в користування Вселенському патріархату, то все законно. З одним зауваженням.

В пряме користування Константинополю Андріївську церкву не передадуть. Це буде передача в безкоштовне користування представництву Вселенського патріархату в Києві, приміром. Тобто організації, зареєстрованої в Україні. Де-юре Андріївська церква залишиться в державній власності,
– зауважує Вігірінський.

За його словами, у власність, а тим більше іноземній церкві, Андріївську церкву не передадуть. Навіть Янукович не передавав РПЦ у власність Києво-Печерську Лавру. Але, за його словами, на фоні всіх подій навколо надання Томосу Українській єдиній церкві – цей крок має щонаменше дивний вигляд.

Передача Андріївської церкви Константинополю – це знак подяки чи хабар від Порошенка? По суті, майнова винагорода. Навіть аванс – тому що рішення про автокефалію ще не прийняте. Тобто після отримання автокефалії ще якісь українські святині передадуть?
– підкреслює Андрій Вігірінський.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко пропонує передати Андріївську церкву у Києві у якості символічного жесту у постійне користування Вселенському патріархові. Про це заявила його представник у парламенті Ірина Луценко.

Андріївська церква — барокова церква Св. Андрія у Києві, споруджена за проектом видатного архітектора Бартеломео Растреллі. Входить до складу Національного заповідника "Софія Київська". Наразі — на реставрації.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Пізніше у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео