Путін маскує наміри, – посол України закликає до міжнародного моніторингу відходу армії Росії
Джерело:
"Дзеркало тижня"Посол Андрій Мельник розповів, що відводячи армію, Росія залишає на позиціях важку техніку. Тому повернення російських військ до місць постійної дислокації має відбуватись під міжнародним моніторингом.
Андрій Мельник розповів німецькій газеті Berliner Morgenpost про ситуацію з відведення військ країни-агресора від кордонів України. Також посол назвав небезпеки, які досі існують.
До теми Досить болючі, – експосол США в Україні розповів, чим небезпечні санкції для Росії
Потрібен міжнародний моніторинг
Український посол в Німеччині каже, що Києву поки "рано видихати", адже загроза не зникла.
Хоча у Києві зітхнули з полегшенням, втім зарано давати відбій. Путін маскує наміри, важка техніка лишається, загроза нападу зберігається. Закликав Берлін вимагати від Росії міжнародний моніторинг відводу військ,
– каже посол.
Мельник вважає, що Росія має повертати війська під міжнародним моніторингом. Тому що після раптової "перевірки боєготовності" військ південного та західного військових округів збройних сил Росії, на позиціях залишаться важкі озброєння, зокрема системи залпового вогню.
Чому досі існує загроза
"Заява російського міністра оборони Сергія Шойгу про відведення військ від кордону з Україною і з Криму дозволяє трохи зітхнути з полегшенням. Щоправда, ще занадто рано для відбою тривоги. За даними українських спецслужб, повертається тільки військовий персонал, а важкі озброєння, перш за все системи залпового вогню і танки, залишаються. Це означає, що як і раніше існує загроза нападу на Україну", – сказав посол.
Він наголосив, що для Росії відведення військ є тимчасовим вимушеним кроком, який вона зробила під тиском західних партнерів Києва, зокрема й Німеччини.
Передісторія
- Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак у кінці березня повідомив, що Росія стягує війська до кордонів з Україною. Згодом стало відомо, що країна-агресор стягує техніку до окупованого Криму.
- Окрім того, увесь цей час російські бойовики продовжували обстрілювати українські позиції на Донбасі. Зокрема у 2021 році вже загинуло більше 30 бійців.
- Окрім того, окупанти влаштовували провокації, цинічно звинувачуючи Україну в "обстрілах".
- Міжнародна спільнота засуджувала таку поведінку Росії. Натомість у Кремлі говорили, що у них тривають "навчання".
- 22 квітня голова міноборони держави-агресорки Сергій Шойгу заявив, що Росія відводитиме війська від кордонів з Україною. Сказав також, що це була "раптова перевірка" військ.
- 22 квітня у Держдепі США сказали, що почули слова Росії, а тепер чекають дій з відведення військ.