Постраждав дитячий майданчик та інститут хірургії: наслідки удару по Харкову
Російська армія продовжує обстрілювати українські міста, наражаючи на небезпеку цивільних. Зокрема, під прицілом був Харків. Постраждали люди та науково-дослідний інститут.
Власне, у середу, 27 березня, у Харкові прогриміли два вибухи – близько 15:51 та 15:52. Як згодом зазначив мер міста Ігор Терехов, руйнувань зазнав інститут невідкладної хірургії, а також житлові будівлі.
Дивіться також Удар по житлових будинках у Харкові: поранені діти, найменшому – три місяці
Атака на Харків та її наслідки
За інформацією станом на 16:30, було відомо про одного загиблого. Мер Харкова наголошує: з-поміж шістьох поранених двоє людей у важкому стані.
Сильно пошкоджено п'ятиповерхові будинки, де жили люди. Також постраждав інститут невідкладної хірургії,
– наголосив посадовець.
Водночас журналісти Суспільного уточнюють, що влучання – на дитячому майданчику між двома багатоповерхівками у Шевченківському районі міста.
"Вибуховою хвилею обірвало фасади та балкони щонайменше у двох будинках. Поблизу одного з під'їздів – тіло загиблої людини", – вказано в повідомленні.
Додаткові деталі: що слід знати
- Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що за попередньою інформацією, росіяни 27 березня вперше по Харкову завдали удару саме керованим боєприпасом великого калібру.
- Заступник начальника Головного управління Нацполіції в регіоні Сергій Болвінов додав, ворог міг використати дешевий аналог крилатої ракети – УМПБ Д-30 СН, що виготовлений на базі ФАБ-250.
- Цей боєприпас, калібром у 30 сантиметрів, може літати на відстань до 90 кілометрів. Застосовують його як і з літака, так і з РСЗВ "Смерч". Більше про УМПБ Д-30 читайте у відповідному матеріалі.
- Близько 17:40 стало відомо, що кількість постраждалих зросла до 16 осіб. Серед них 4 дитини, віком від 3 місяців до 9 років. Здебільшого йдеться про поранення легкого або середнього типу. Медики надають допомогу потерпілим.
Дивіться також Вперше з 2022 року: росіяни вдарили Харкову модернізованими авіабомбами
Акцентуємо, що Росія не дає спокою українцям, що засвідчує досвід Харкова та області. Повітряну тривогу в регіоні 27 березня станом на 18:00 оголошували чотири рази:
- від 01:20 до 03:27
- від 10:36 до 11:04
- від 14:16 до 16:02
- від 16:09 до 17:06