Ворог б'є по Харкову не вперше, і майже завжди удари припадають на житлову забудову чи критичну інфраструктуру. Окупанти прагнуть залякати містян, надовго позбавивши їх світла. Кореспондентка 24 Каналу Анна Черненко розповіла, як живе Харків після масованої атаки – із найбільшим блекаутом з початку війни.

Дивіться також "Амбітна ціль": чи вистачать Росії сил для захоплення Харкова

Скільки поранених у Харкові після атаки 27 березня

О 16:31 мер міста Ігор Терехов написав: "На цю хвилину відомо про одного загиблого. Ще шестеро поранені, двоє у важкому стані". Протягом пів години кількість постраждалих зросла до 16, четверо з них – діти. Володимир Зеленський і Олег Синєгубов о пів на сьому вечора вказали загальну кількість постраждалих як щонайменше 19.

Керівник поліції Харківщини Володимир Тимошко навів "Суспільному" деталі про вік дітей. Пораненим дітям 3 місяці, 1,8 року, 10 та 13 років. Водночас Синєгубов говорить, що найстаршій дитині 9 років. Цифру 13 назвали і в Офісі Генерального прокурора.

У постраждалих поранення легкого або середнього характеру. Загиблий був цивільним.

В якому стані діти

"Наймолодшому хлопчику всього лише 3 місяці, одній дівчині майже 2 роки, ще одній дівчинці 9, а найстарший з них — підліток 13 років. Діти з травмами середнього ступеня, їм надали допомогу в лікарні та вже виписали", – повідомив глава ОВА увечері.

Яка ситуація в місті

Наразі триває обхід квартир у постраждалих будинках. Рятувальники шукають тих, хто потребує допомоги. Попередньо, це перший удар по Харкову керованим боєприпасом великого калібру, повідомив Олег Синєгубов.

Очільник міста акцентував: цей удар – черговий акт кривавого терору проти українців.

Дивіться також Вперше з 2022 року: росіяни вдарили Харкову модернізованими авіабомбами

Рятувальники та правоохоронці працюють

Глава ОВА Олег Синєгубов уточнив, який район опинився під ударом, – мова про Шевченківський.

Він запевнив: "Дані оновлюються, служби оглядають місця влучань. Усі обставини встановлюють. Фахівці працюють на місцях".

У МВС також говорять: служби працюють.

Що роблять правоохоронці на місці атаки по Харкову:

  • надають допомогу постраждалим;
  • опитують свідків;
  • документують та вилучають речові докази злочину військовослужбовців російської армії.