Повернення Америки до ВООЗ: експерт оцінив перші рішення Байдена

21 січня 2021, 13:20
Читать новость на русском

Джо Байден у перший день на посаді підписав низку важливих рішень. Мовиться, зокрема, про повернення Америки до Всесвітньої організації охорони здоров'я. Вже 21 січня у засіданні виконавчого комітету ВООЗ має брати участь американський експерт.

Також президент США анонсував повернення країни до Паризької хартії з клімату. Це важливо, що Америка запускає цей процес. Адже від таких рішень Байдена виграють всі. Про це в ефірі 24 каналу розповів директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик.

До теми Скасування мексиканської стіни та повернення до ВООЗ: перші президентські укази Байдена

За його словами, Америка зовсім не впоралася з тест-випробуванням коронавірусом. Крім цього, у світі потребують активної участі потужної держави в колективних заходах щодо боротьби з COVID-19.

"Так само і щодо всесвітніх проблем покращення ситуації з кліматом. Це можуть бути тільки багатосторонні зусилля, частиною яких має бути Америка", – відзначив дослідник-американіст.

Щодо заходів, спрямованих на боротьбу з коронавірусом, Байден підписав не тільки рішення про повернення до ВООЗ. Також очільник Білого Дому планує:

  • продовжити дозвіл не виплачувати студентські борги та оренду;
  • продовжити заборону відбирати нерухомість за невиплату боргів.

Крім цього, Байден направив до Конгресу новий план стимулювання економіки, за яким американці отримають до 2 тисяч доларів.

Зміни в проведенні міграційної політики

Джозеф Байден підписав указ про зупинку будівництва стіни на кордоні з Мексикою, яку Трамп вирішив збудувати задля зменшення потоку мігрантів.

На думку Володимира Дубовика, це свідчить про зміну жорсткої міграційної політики США. Опозиція за часів Трампа ніколи не погоджувалась з позицією республіканців щодо цієї проблематики.

Направлено законопроєкт у Конгрес, який пропонує новий підхід до легалізації нелегальних мігрантів. Бо багато хто них мешкає у Штатах вже багато років, вони вже стали частиною американської економіки,
– пояснив експерт.

І додав, саме тому є розуміння з боку різних політичних представників, що цих людей не можна повернути на батьківщину. Їх слід якимось чином залишити, але не як нелегалів. Тож Байден пропонує відкрити шлях до поступової легалізації. І згодом вони зможуть набути статус американських громадян.

Читайте також Байден опанував твітер: якими були перші дописи нового президента США

Володимир Дубовик зауважив, що від Байдена буде ще багато рішень. Зокрема, і тих, які стосуються зовнішньої політики. Втім на початку президент США хоче вирішувати питання саме внутрішнього характеру:

  • коронавірус;
  • стан економіки;
  • проблеми з міграцією;
  • боротьба з глобальним потеплінням.
Зверніть увагу! У США 20 січня відбулася інавгурація новообраного президента Джо Байдена. Політик склав присягу в Капітолії та виголосив свою першу офіційну промову. Більше – читайте за посиланням.