"Не відправимо їх на смерть": Угорщина не буде видавати Україні військовозобов’язаних чоловіків

6 травня 2024, 16:36
Читать новость на русском

Джерело:

ATV

Обговорення стосовно повернення чоловіків призовного віку з-за кордону спричинило шквал обурень у суспільстві. Деякі країни вже пояснили свою позицію щодо цього питання, тепер висловилися й в Угорщині.

Нещодавно в Польщі заявили, що готові допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку. Це викликало хвилю обговорень у світі, зокрема, Литва також заявила про подібне рішення. Водночас у Єврокомісії наголошують на тому, що ЄС продовжить надавати тимчасовий захист українцям, незалежно від їхньої статі чи статусу.

Дивіться також Повернення чоловіків з-за кордону: чи буде Європа депортувати українців призовного віку

"Ми їх не видамо"

Віцепрем’єр-міністр Угорщини Жолт Шем'єн заявив, що його країна не передаватиме Україні її чоловіків призовного віку. За його словами, Будапешт не видасть нашій державі жодного українського біженця, попри те, чи він є військовозобов’язаним, чи ні.

Угорщина не буде видавати Україні біженців. Ми не розслідуємо, чи є людина, на думку українців, військовозобов’язаною чи ні. Виходячи з елементарної гуманності, ми не дозволимо відправити їх на смерть,
– сказав він.

Угорський посадовець наголосив, що кожен українець на території їхньої країни перебуває у "цілковитій безпеці". Говорячи про закарпатських угорців, посадовець зазначив, що це "природний національний обов’язок" Будапешта.

Водночас на думку Шем'єна, позиція стосовно інших українців є гуманітарним та юридичним жестом, оскільки "нікого, чиє життя буде під загрозою, не можна екстрадувати".

"Українці (влада – ред.) хочуть їх передачі, щоб їх відправили на війну, на фронт, де гинуть люди. Тож ті, хто втік до нас з України, всі в безпеці, і ми їх не видамо", – додав віцепрем'єр.

Що цьому передувало: коротко

  • Глава МЗС Дмитро Кулеба 23 квітня зазначив, що консульства призупинили надання послуг українським чоловікам призовного віку за кордоном. Він сказав, що перебування за кордоном не звільняє від обов'язків перед Батьківщиною в агресії проти ворога.
  • До слова, раніше міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш сказав про те, що Польща готова допомогти Україні повернути чоловіків мобілізаційного віку.
  • Водночас віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина запевнила, що примусового повернення чоловіків з-за кордону не буде.