Працюють найкращі аналітики світу, – уряд ухвалив Стратегію деокупації Криму

29 вересня 2021, 15:07
Читать новость на русском

Кабінет Міністрів 29 вересня ухвалив документ, який стане дорожньою картою для повернення окупованого Росією Криму. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що у стратегії є детальні кроки з деокупації.

Шмигаль підкреслив, що саміт Кримської платформи, який відбувся 23 серпня, це не разовий захід. Тому уряд схвалив комплексні документи.

До теми Після заяви про український Крим: Ердоган приїхав до Путіна

"Залучаємо до цього питання найкращих експертів та аналітиків з усього світу. Ми також працюємо з нашими країнами-партнерами та в рамках міжнародних організацій, щоб тема Криму постійно була на світовому порядку денному", – повідомив Шмигаль.

Прем'єр-міністр наголосив, що Україна фіксує злочини країни-агресора й змусить відповісти за це Росію у міжнародних судах.

Довідка. Кримська платформа працюватиме для невизнання будь-якої зміни міжнародно-правового статусу Криму та посилення санкцій проти Росії. Крім того, вона має на меті захищати права кримських татар та боротися з наслідками окупації.

Кримська платформа: що відомо

  • Перший саміт ініціативи відбувся у Києві 23 серпня. Участь взяли представники 47 країн та міжнародних організацій. Росія відмовилась долучитись до обговорення.
  • Кожна країна Європейського Союзу та НАТО матиме представника у міністерстві закордонних справ, який займатиметься питанням Криму.  
  • Також у Києві 23 серпня відкрили офіс Кримської платформи.
  • Кремль назвав Кримську платформу русофобською
  • У Росії навіть внесли мінстра закордонних справ України Дмитра Кулебу до санкційного списку.