Накопичують війська: Вірменія заявила про ескалацію на кордоні з боку Азербайджану
Джерело:
"Радіо Азатутюн"Вірменія звинувачує Азербайджан у нарощенні військової присутності уздовж лінії розмежування з невизнаним Нагірним Карабахом та кордоном з Вірменією. Єреван заявляє, що Баку продовжує політику зазіхань на території Вірменії.
Про те, що Азербайджан останніми днями нарощує військову присутність, заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Він констатував, що за останній тиждень військово-політична ситуація у регіоні погіршилася.
Дивіться також Вірменія готова визнати Нагірний Карабах частиною Азербайджану, але є важлива умова
Пашинян стверджує, що Вірменія хоче миру
Пашинян вважає, що Азербайджан сигналізує про те, що готує нову збройну провокацію проти невизнаного Нагірного Карабаху та Вірменії.
Зокрема, прем’єр нагадав, що 1 вересня була чергова прикордонна сутичка, у якій загинули троє вірменських військових. Крім того, триває блокада Лачинського коридору й Баку продовжує заявляти, що Вірменія порушує режим припинення вогню.
Пашинян закликав міжнародну спільноту відреагувати на дії Азербайджану, щоб запобігти новій війні.
Крім того, він зазначив, що Єреван продовжує підтримувати домовленості, яких досягли під час зустрічей у Брюсселі та Празі у 2021 – 2023 роках.
Також прем’єр додав, що вважає важливими для вирішення питань з безпекою вірмен у Карабаху діалог між Баку та владою невизнаної республіки у рамках міжнародного механізму та розблокування Лачинського коридору згідно з рішеннями Міжнародного суду ООН.
На основі всього цього Вірменія готова і прагне підписати угоду про мир і врегулювання відносин з Азербайджаном. Ми є прихильниками мирного порядку денного,
– сказав Пашинян.
Конфлікт Вірменії та Азербайджану: що відомо
- Конфлікт Вірменії та Азербайджану вибухнув у 1988 році, коли Нагірний Карабах вирішив провести референдум про незалежність від Азербайджану, що призвело до ескалації.
- Основний бій тривав з 1992 до 1994 року, після чого було підписано перемир'я.
- Конфлікт періодично вибухав з новою силою, і найбільша ескалація відбулася у 2020 році, коли відновилися військові операції, що призвели до багатьох жертв.
- У листопаді 2020 року було підписано мирний договір, однак конфлікт залишається нерозв'язаним.