Примусова евакуація дітей із зони бойових дій: навіщо це потрібно та яких заходів ще можна вжити
Кабмін ухвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Це – правильне рішення, яке збереже хлопчикам та дівчаткам життя.
Про це 24 Каналу розповів співзасновник Інституту стратегічних досліджень і безпеки Павло Лисянський. За його словами, упродовж війни українській владі доводиться приймати багато непростих рішень. Але це збереже життя дітям.
До теми Як росіяни викрадають українських дітей з окупованих територій: брехлива маніпуляція пропаганди
Ця ініціатива насамперед направлена на те, аби вберегти життя. Винятково з питань безпеки, щоб дотриматися міжнародних норм та конвенцій. Не будуть примусово вивозити наодинці. А примусово в присутності одного родича або одного з батьків. Не така примусова евакуація як роблять росіяни,
– зазначив Лисянський.
Потрібно ідеологічно працювати з дітьми, яких вивезли в Росію
Як наголосив Лисянський, упродовж війни окупанти примусово депортували на територію Росії величезну кількість дітей. Вони не тільки їх вивозили, але й працювали з ними, щоб стерти українську ідентичність.
Резніков потішив новинами з ЄС та Кореї: дивіться відео
На його думку, потрібно ідеологічно працювати з депортованими, щоб вони самостійно мали бажання повертатися додому. Варто зробити все можливе, щоб у дітей збереглася українська ідентичність.
Примусова евакуація дітей із зони активних бойових дій
- Кабмін схвалив механізм, який дозволить примусово евакуювати дітей із зони активних бойових дій. Таке рішення розробили у Координаційному штабі з питань проведення обов’язкової евакуації населення.
- Примусову евакуацію дітей проводитимуть або з супроводом одного з батьків, або особи, яка їх заміняє, або іншого законного представника.
- Зараз під ці критерії підпадає лише Бахмут.