Про це 24 Каналу розповів співзасновник Інституту стратегічних досліджень і безпеки Павло Лисянський. За його словами, упродовж війни українській владі доводиться приймати багато непростих рішень. Але це збереже життя дітям.

До теми Як росіяни викрадають українських дітей з окупованих територій: брехлива маніпуляція пропаганди

Ця ініціатива насамперед направлена на те, аби вберегти життя. Винятково з питань безпеки, щоб дотриматися міжнародних норм та конвенцій. Не будуть примусово вивозити наодинці. А примусово в присутності одного родича або одного з батьків. Не така примусова евакуація як роблять росіяни,
– зазначив Лисянський.

Потрібно ідеологічно працювати з дітьми, яких вивезли в Росію

Як наголосив Лисянський, упродовж війни окупанти примусово депортували на територію Росії величезну кількість дітей. Вони не тільки їх вивозили, але й працювали з ними, щоб стерти українську ідентичність.

Резніков потішив новинами з ЄС та Кореї: дивіться відео

На його думку, потрібно ідеологічно працювати з депортованими, щоб вони самостійно мали бажання повертатися додому. Варто зробити все можливе, щоб у дітей збереглася українська ідентичність.

Примусова евакуація дітей із зони активних бойових дій

  • Кабмін схвалив механізм, який дозволить примусово евакуювати дітей із зони активних бойових дій. Таке рішення розробили у Координаційному штабі з питань проведення обов’язкової евакуації населення.
  • Примусову евакуацію дітей проводитимуть або з супроводом одного з батьків, або особи, яка їх заміняє, або іншого законного представника.
  • Зараз під ці критерії підпадає лише Бахмут.