"Приватбанк" програв братам Суркісам майже 10 мільярдів гривень: що каже Мін'юст
Адвокат "Приватбанку" Андрій Пожидаєв заявив про програш банком судової справи на 350 мільйонів доларів США. Це еквівалентно понад 9,6 мільярда гривень. Міністр юстиції Денис Малюська наголосив, що у судовому процесі використали безліч маніпуляцій.
Печерський райсуд Києва 2 вересня задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до державного "Приватбанку", пише Інтерфакс-Україна з посиланням на Андрія Пожидаєва.
Цікаво Ситник розповів, чому справа "Приватбанку" повільно розслідується
Він пояснив, що в рішенні суду мовиться не про виплату банком цієї космічної суми, а обслуговування на неї кредитів офшорних компаній, яких пов'язують з Ігорем і Григорієм Суркісами.
Банк не планує виплачувати 350 мільйонів доларів на користь офшорних компаній, однак їх можуть стягнути їх шляхом звернення до Національного банку України,
– пояснив Андрій Пожидаєв.
Яка реакція Мін'юсту
Раніше розгляд цієї справи анонсував Малюська. Він зазначав, що вперше в історії України суд розглядатиме питання, де вартість забезпечення позову становитиме мільярди гривень. За словами міністра, "Приватбанк" не виконав ухвалу про забезпечення позову, тому що жодних депозитів не існує.
Окрім цього, глава Мін'юсту наголосив, що у судовому процесі "були задіяні усі можливі маніпуляції". Зокрема, вибір судді, формальний відповідач, маніпуляція з судовим збором.
Суд розглядав законність та обґрунтованість найбільш нахабної маніпуляції. Позивачі просили встановити порядок виконання ухвали. (...) Суд прописав стягнення кількох мільярдів з "Приватбанку" на користь 6 британських компаній, заснованих в фшорах.,
– наголосив Малюська.
Що таке забезпечення позову?
Це такого роду запобіжний захід. Простими словами, людей, підозрюваних у скоєнні важких злочинів, затримують, аби вони не втекли від правосуддя до винесення вироку.
Натомість коли розглядаються фінансові справи, суд може зобов'язати компанію до забезпечення позову – суми, яка має гарантувати, що в разі виграшу справи позов буде виконано, або ж послуг на цю суму тощо.
Заходи для забезпечення позову бувають різними. Це може бути арешт майна, заборона відповідачеві в судовому процесі вчиняти якісь конкретні дії, заборона на передачу майна тощо.