Іскра чи полум’я: наскільки серйозно в росії можуть спалахнути протести через мобілізацію

28 вересня 2022, 18:27
Читать новость на русском

Незадоволені оголошенням мобілізації росіяни подекуди почали протестувати проти того, щоб йти на війну. Найактивнішими мітингарі виявилися у Дагестані, на решті території росії наразі протестують не так палко.

Протести можуть розгорітися більше

Саме тому у межах росії протести в Дагестані – це лише іскра, але в межах Дагестану це – справжнє полум'я. Про це 24 каналу розказав правозахисник, співзасновник Інституту стратегічних досліджень і безпеки Павло Лисянський. 

До теми "Коли побачать гроби": потужніші протести в росії будуть, але за двох умов

За його словами, у цій ситуації російська верхівка може діяти по-різному. Для того, щоб погасити полум'я у Дагестані та не дати пожежі розгорітися по всій країні, необхідні ресурси. Їх потрібно витягувати ззовні та перекидати усередину. 

"Тут два варіанти. Або росія йде до кінця і не звертає уваги на ці протести – тоді буде полум'я. Але ще росія може, наприклад, прибрати зі свого розпорядження Дагестан, і не мобілізовувати там чоловіків. Відповідно Дагестан виграє і заспокоїться", – припустив Лисянський. 

Він наголосив, що сьогодні ми бачимо, що путін не збирається зупинятися. Він хоче назбирати більше людей, більшу армію, поновити сили і знову піти наступом на Україну. Але для цього йому потрібен людський ресурс. 

Можемо зробити висновок, що з мобілізацією вони не зупиняться. А відповідно маємо велику ймовірність того, що, скоріш за все, те полум'я, яке є зараз на регіональному рівні в Дагестані перекинеться на національний рівень і розгориться по всій росії,
– вважає правозахисник. 

Павло Лисянський пояснив, чого можна чекати від протестів у росії: дивіться відео

Що відомо про протести в Дагестані

  • Протести проти мобілізації у Махачкалі почалися 25 вересня. Того дня силовики затримали близько 120 людей. 
  • Наступного дня протести не припинилися, а навпаки –  розгорілися ще більше. Поліцейські продовжують затримувати людей, використовують проти них палиці, електрошокери та перцеві балончики. У затриманих відбирають телефони. 
  • Серед арештованих є журналісти, жінки та неповнолітні.