Ланцюги солідарності та нові затримання: що відбулося в Білорусі 24 вересня – фото, відео

24 вересня 2020, 22:59
Читать новость на русском

З 9 серпня, часу проведення виборів президента, білоруси виходять з акціями протесту на вулиці. Незгідних зі сфальсифікованою перемогою Лукашенка не зупиняли ані затримання, ані жорсткі протистояння з ОМОНом. Після інавгурації самопроголошеного глави держави протести спалахнули з новою силою.

Про те, що відбулося протягом 47-го дня масових протестів у Білорусі, читайте у матеріалі 24 каналу.

Важливо Масові протести в Білорусі: останні новини та що відомо – фото, відео

Акції солідарності

Білоруси попри важку ніч ввечері 24 вересня знову вийшли на окремі акції протесту в Мінську.

Люди вийшли на акцію солідарності на вулиці Кошового в Мінську: відео

Ланцюг солідарності в Мінську: відео

Водночас силовики знову розігнали людей на проспекті Дзержинського: відео

"Хай стріляють"

МВС Білорусі прозвітувало про скарги "законослухняних мешканців Мінська", які нібито невдоволені діями протестувальників. Фактично силовики опублікували заклик застосовувати зброю на мітингах.

При цьому МВС наводить аудіозапис телефонної розмови з одним з таких "невдоволених", під час якої чоловік прямо закликав застосовувати проти протестувальників гумові кулі і навіть бойові патрони, стверджуючи, що "автомат Калашникова ніхто не скасовував".

Викрадення адвокатки Колесникової

Захисниця білоруської опозиціонерки Людмила Козак не виходить на зв'язок. Чоловік адвокатки подав заяву про викрадення в міліцію.

Білоруські правоохоронці згодом повідомили, що адвокатку Колесникової затримали начебто через адміністративне правопорушення. Вона перебуває в районному управлінні внутрішніх справ Мінська.

Лукашенко прокоментував таємну інавгурацію

Чинний самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко здивований реакцією на таємність своєї інавгурації. Лукашенко каже, що він і не був зобов'язаний нікого запрошувати з іноземних держав.

Це внутрішня справа нашої країни. І критика тільки одна: не то таємниця, не то таїнство. На інавгурацію запросили близько 2 тисяч осіб. В таємниці це зберегти практично неможливо,
– зазначив Лукашенко.

Найбільше обурила Лукашенка критика сусідів, адже, зазначив він, "сусідів не обирають і вони приречені жити разом та дружити".

Протести студентів

Свій ранок з акцій протесту розпочали студенти Білоруського державного економічного університету та Білоруського державного університету культури та мистецтв. Перші пройшлись маршем вулицями Мінська, другі – влаштували мітинг біля власного навчального закладу.

Дивіться відео з акцій студентів:

Підтримали однолітків і в Мінському державному лінгвістичному університеті. Центральний вхід до закладу спеціально закрили, проте студенти влаштували акцію з іншого боку будівлі.

Покарання для незгідних

У генпрокуратурі Білорусі повідомили, що активно працюють над виявленням блогерів, причетних до акцій протестів. Також у відомстві пригрозили, що каратимуть учасників мітингів великими штрафами.

Боротьба з символікою протестів

У Білорусі комунальники продовжують воювати з біло-червоно-білою символікою протестів, яка все частіше з'являється на вулицях міст. Так, у Мінську спалили мурал "Погоня".

Дивіться відео зі спаленням муралу:

Натомість прихильники опозиційних сил у Білорусі стають дедалі винахідливішими. Біло-червоно-білий стяг повісили на лінії електропередач над трасою Мінськ – Вітебськ.

Прапор на лінії електропередач / Дивіться відео:

Справа PANDAdoc

Рахунки IT-компанії PandaDoc погодились розблокувати. Слідчий комітет Білорусі пішов на такий крок після того, як керівник компанії закрив свій проєкт допомоги силовикам, що пішли з органів на фоні протестів.

Микита Мікадо зазначив, що не мав чим виплачувати зарплати своїм співробітникам. Також керівника непокоїть те, що більше ніж 10 працівників його компанії досі перебувають в ізоляторах. Частину з них звинувачують у шахрайстві. У PANDAdoc повідомили, що врятувати білоруську філію уже не вдасться.

Зверніть увагу! Більше ніж 30% білоруських IT-компаній заявили, що готові частково або повністю перевезти своїх співробітників за кордон. Про це інформує Dev.by.

Протести в Білорусі: головне

  • 9 серпня у Білорусі відбулись президентські вибори, на яких нібито переміг Олександр Лукашенко.
  • За результатами незалежних екзитполів президентом Білорусі стала головна опонентка Лукашенка Світлана Тихановська.
  • Обурені виборці вийшли на мирні демонстрації. Силовики влаштували жорстокий розгін протестів.
  • Від початку протестів 5 людей загинули, сотні були поранені.
  • З 11 серпня у країні розпочався всенародний страйк. Працівники підприємств влаштували саботаж роботи, вимагаючи чесних виборів.
  • 23 вересня Олександр Лукашенко провів таємну інавгурацію, яку, всупереч національному законодавству, не показували по телебаченню.\
  • Вечірні акції у день інавгурації особливо жорстоко розганяли силовики: багато затриманих та травмованих.