В Уряді проведуть публічні слухання щодо підзаконних актів до скандальної містобудівної реформи
Мінінфраструктури України планує сьогодні провести серію експертних консультацій для обговорення розробки підзаконних актів скандальної реформи №5655. Зауважимо, що президент ще не підписав прийняття відповідного закону.
Про це повідомляє видання "Дзеркало тижня". Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан наголошує, що подібне обговорення стане перешкодою на шляху України до ЄС і може зупинити фінансування відновлення держави.
Читайте також Скандальний законопроєкт про містобудування не підписали: мер Львова подякував президенту
Скандали довкола закону №5655 не вщухають
Олександр Слобожан вважає, що підготовка підзаконних актів відбувається під через тиск лобістів законопроєкту 5655: "Продовжується "протягування" сумнівного закону №5655, хоча у червні Європейський парламент ухвалив резолюцію із закликом до Зеленського не підписувати його".
За його словами, євродепутати зазначали, що Європарламент застерігає від використання майбутніх зусиль з реконструкції для внесення таких змін до законодавства, щоб принести користь певним інтересам за рахунок рівних умов гри та прозорості.
По-перше, під тиском лобістів 5655 підзаконні акти напрацьовують попри те, що Президент України Володимир Зеленський досі не підписав скандальний закон щодо містобудівної реформи. По-друге, під час підготовки законопроєкту №5655 стейкхолдерів демонстративно ігнорували, відмовляючись врахувати їхню позицію, а тепер запрошують для пропозицій в межах нечинного документа, який, до того ж порушує п’ять статей Конституції України,
– заявив виконавчий директор АМУ.
Обговорення хочуть присвятити нововведенням, а не зауваженням для президента щодо накладення вето. І все це відбувається в робочий час, за кошти державного бюджету, вважає Олександр Слобожан.
Також він додає, що у робочу групу, яку створив профільний комітет з підготовки містобудівного кодексу, від Мінінфраструктури увійшов лише один начальник відділу, а не міністр, профільна заступниця чи директор департаменту. За його словами, це демонструє позицію міністерства щодо реформи.
Варто також зазначити, що "перша серія" консультацій не привела до жодних рішень чи позитивних змін. Не було жодного протоколу, повідомив Слобожан.
Як пише "Дзеркало тижня", Мінінфраструктури називає метою заходу збір пропозицій усіх стейкхолдерів для "напрацювання спільного бачення підзаконних актів у рамках реформи". На зустріч запросили представників територіальних громад, їхніх асоціацій, експертів та інших зацікавлених осіб.
Як зазначається, обговорення зосередять на "аналізі ключових нововведень реформи містобудування, які викликають найбільше занепокоєння у стейкхолдерів". Мовиться про питання відповідальності за самочинне будівництво, прав власників землі, ролі громадськості та місцевого самоврядування в містобудуванні, інституту приватного контролю та інші.
Загалом у міністерстві збираються розробити понад 50 підзаконних нормативно-правових актів у межах закону №5655, повідомляє видання. Раніше стало відомо, що громадський сектор, ЗМІ та органи місцевого самоврядування виступили проти "реформи містобудування", передбаченої законопроєктом №5655.
Петиція з вимогою ветувати скандальний законопроєкт набрала необхідні 25 тисяч голосів за кілька годин. Асоціація міст України, яку очолює мер Києва Віталій Кличко, звернулась до Президента України Володимира Зеленського про застосування ним вето щодо законопроєкту 5655. В АМУ наголосили, що законопроєкт порушує права власників земельних ділянок, стимулює самочинне будівництво, а також позбавляє громадськість та місцеве самоврядування можливості контролю і впливу на забудовників.