В Україні вже запрацювали Пункти незламності: де можна зарядити пристрої і погрітися
В Україні запрацювали Пункти незламності. Вони є й на деокупованих територіях, зокрема у звільненому Херсоні. У таких пунктах українці можуть знайти прихисток під час відключень світла, спричинених російськими обстрілами.
Про те, де вже працюють Пункти незламності та який вигляд вони мають – читайте у матеріалі 24 каналу.
До теми На випадок блекауту: у Зеленського розповіли, що буде в Пунктах незламності
Як знайти Пункти незламності у своєму населеному пункті
Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко у своєму телеграм-каналі розповів, що Пункти незламності можна знайти на онлайн-мапі. Тепер на ній будуть відображатися такі 3 основні категорії:
- безпосередньо Пункти незламності – тобто місця, які облаштувала обласна влада та ДСНС; у таких пунктах безплатні – генератори, тепло, інтернет, чай, кава та аптечка;
- Пункти незламності, які організував бізнес – там є можливість підзарядити телефон та зігрітися, а от усі інші "опції" на розсуд власника приватної компанії;
- магазини, аптеки, АЗК та відділення банків, які будуть працювати у разі відключення електроенергії – важливо, що вони не надають послуги підзарядки гаджетів.
Саму мапу можна переглянути за посиланням nezlamnist.gov.ua – для спрощення користування варто вбити у пошуку ваш населений пункт.
Пункти незламності у Києві та області
У Києві та Київській області розгорнули “Пункти незламності”, куди громадяни зможуть прийти на випадок аварійного відключення зв'язку чи електроенергії. У таких пунктах є всі базові послуги: електрика, мобільний зв'язок та інтернет, тепло, вода, аптечка. Послуги надаються безоплатно і цілодобово.
Загалом у Київській області наразі є понад 700 пунктів обігріву. Натомість у кожному районі столиці підготують в середньому по 100 пунктів обігріву. Хоч їх може бути й більше, адже до ініціативи може долучитися кожен.
До теми Працюють 430 пунктів, – Кличко відреагував на закиди щодо проблем з Пунктами незламності
Пункти незламності у Херсоні
У Херсоні наразі важко з електроенергією й життя лише повертається до звільненого міста. Тож поки що у місті лише 4 пункти обігріву: вулиця Вишнева, 12, вулиця Молодіжна, 6, вулиця Ломоносова, 75, вулиця Патона, 8-а;
Також Пункти незламності організували у Бериславі та Білозерці.
Важливо. Пункти незламності у прифронтових містах (Херсонська, Запорізька, Донецька та Харківська області) на інформаційній мапі не вказані з міркувань безпеки. Інформацію про них ви можете дізнатись в органах місцевого самоврядування, а також в обласних, місцевих та військових адміністраціях.Пункти незламності у Харкові
У Харкові цієї зими облаштують понад 200 Пунктів незламності. Такі пункти будуть розміщуватися у школах. Також у місті будують будиночки, де теж зможуть перебувати містяни.
Відповідні місця розраховані на тривалі відключення електро- та теплопостачання в житлових будинках. У Харкові планують відкрити близько сотні таких пунктів. Їх облаштовуватимуть при школах, лікарнях та бомбосховищах.
Пункти незламності у Львові
Також перші Пункти незламності розгорнули у Львові в різних частинах міста. Зокрема в центрі та біля залізничного вокзалу. Наразі у місті працюють 20 пунктів обігріву, але кількість планують збільшити до 1200.
Пункт незламності у Львові: дивіться відео
Пункти незламності в Одесі
В Одесі на період зими облаштували понад 150 Пунктів незламності. Там є опалювальні прилади, генератори, місця для приготування їжі, кімнати матері й дитини.
У мережі намагаються поширити фейк про те, що нібито в Одесі не працюють Пункти незламності. Та місцева влада повідомила, що ця інформація не є достовірною і зроблена виключно для дезінформування одеситів.
Крім того, роботу Пунктів незламності в Одесі особисто перевіряв міський голова Геннадій Труханов. Наразі, за даними місцевої влади, Пункти незламності працюють у Приморському, Малиновському, Суворівському та Київському районах Одеси.
Пункти незламності у Дніпрі
У Дніпрі теж облаштували Пункти незламності. Вони розміщені як і на лівому, так на правому березі Дніпра. Їх облаштовують в адміністраціях та у школах.
Пункти незламності в Тернополі
На Тернопільщині та в обласному центрі теж є Пункти незламності, деякі з них – це спеціально облаштовані намети з генераторами та старлінками. Вони працюють щодня, але поки що з перервою на комендантську годину. Тобто з 23:00 до 05:00 у намет потрапити тернополянам не вдасться.
До наметів можуть приходити місцеві жителі, переселенці та люди без постійного місця проживання. Жодних обмежень немає. Там можна проживати, зігрітися, приготувати їжу, випити чаю, зарядити телефони та павербанки.
Пункти незламності у Луцьку
Перший намет рятувальники облаштували в самісінькому центрі – на Театральній площі. Тут люди у будь-який час зможуть зігрітися, перечекати час вимкнення електроенергії та скористатися безоплатним інтернетом.
Загалом у Луцьку розмістили два таких пункти. Ще один намет знаходиться біля РАЦСу. Під час аварійних та планових відключень туди енергію подаватиме генератор, в інший час буде світло від міської електромережі. Також у місті вже відкрилися місця для підзарядки у магазинах, банках, АЗС та інших будівлях.
Пункти незламності в Черкасах
Перший Пункт незламності запрацював у міському дитячому парку. У пункті є місце відпочинку, місце для прийому їжі, дитячий осередок, медпункт, освітлення. Пункти незламності від ДСНС та місцевої влади працюватимуть цілодобово.
Лише в освітніх закладах Черкас заплановано розмістити близько 20 пунктів обігріву в різних мікрорайонах міста. При цьому до ініціативи може долучитися кожен охочий.
В Україні відкриють Пункти незламності / Інфографіка 24 каналу