Путін намагається переконати Захід зрадити Україну та виставляє її пішаком: аналіз ISW
Джерело:
ISWНещодавно Путін, відвідуючи окупантів у госпіталі, заявив, що мовляв, Україна Росії не ворог, а її справжній недруг – це Захід. В Інституті вивчення війни розповіли, як очільник Кремля намагається скористатися ваганням союзників щодо допомоги Києву.
Отож, російський диктатор повторив, здавалося б, традиційну для пропаганди тезу про те, що це війна не між самою Україною і Росією, а Росією і Заходом. Аналітики вважають, що у такий спосіб Путін хоче домогтися від цивілізованого світу визнання "права" Росії на контроль над окремими країнами Східної Європи.
Дивіться також Ворог змінив підходи до атаки: у чому особливість нового масованого обстрілу України
Спроба позбавити Україну суб'єктності
Путін навмисно говорить про те, що начебто Росія воює із Заходом, показуючи Україну лише як пішака, за допомогою, якого НАТО і ЄС ведуть гру проти Росії.
Також він заявляв про те, що Москва готова покласти кінець конфлікту із Заходом, але на власних умовах. Крім того, Путін зазначив, що нібито союзники вже готові до переговорів, бо "зрозуміли, що у них нічого не вийде".
Такий наратив росіянина означає, що він сприймає вагання партнерів щодо підтримки в Україні, а також будь-які українські поразки на фронті, як свою перемогу у боротьбі між Заходом і Росією.
Що означають такі наративи Путіна
На думку аналітиків, те, що Путін розглядає війну в Україні як протистояння із Заходом, а не самим Києвом, свідчить про відсутність намірів у російського президента вести перемовини з самою Україною. Натомість, він у такий спосіб хоче змусити Захід домовлятися за її спиною.
Також демагогія про стратегічну боротьбу із США та ЄС потрібна Путіну, аби приховати його справжні наміри щодо України – бажання встановити повний контроль над її територією.
Фактично очільник Кремля прямо говорить, що вестиме переговори із Заходом, який має "відмовитися" від України, визнавши її сферою російського впливу.
Експерти пригадують, що до такої риторики Путін вдавався і раніше. Так, напередодні повномасштабного вторгнення він висунув США і НАТО ультиматуми із вимогою визнати сферу впливу Росії у Східній Європі.
Будь-яке зобов’язання Заходу вести переговори про майбутнє України в обхід України буде сигналом для Росії, що вона може нав’язувати свою волю країнам, які, на її думку, перебувають у сфері її впливу – навіть країнам за межами України, і, можливо, включно з Фінляндією та Молдовою, для майбутніх кампаній, проти яких росіяни вже почали створювати інформаційні умови,
– йдеться у висновку ISW.
Путін казав, що "Україна не ворог" і погрожував Заходу
- 1 січня російський диктатор прибув до військового госпіталю у Московській області, де провів пресконференцію. Тоді він видав чергову порцію цинічних заяв.
- Він заявив, що начебто "проблема не в Україні", а в тому, що Захід мріє про те, аби завдати Росії стратегічної поразки її руками.
- Путін пригрозив, що "Росія розбиреться із Заходом швидше, ніж він із нею".
- Крім того, диктатор підкреслив, що цивілізований світ вже зрозумів, що у нього нічого не вийде і шукає шляхи якомога швидшого завершення війни.
- Водночас Путін розповів, що країна – агресорка нарощує військовий потенціал. І за рік виготовила і поремонтувала понад 1,6 тисяч танків.
- Також росіянин зауважив, що окупанти начебто б'ють в Україні лише по військових об'єктах, замовчуючи масовані атаки, які призвели до десятків жертв і сотні поранених серед цивільних.