Буде ще більше картинок, – Тизенгаузен сказав, чому з'являються фото Путіна з дітьми
Соцмережі вже не перший день обговорюють поцілунок Владіміра Путіна на мітингу в Дагестані. Однак за хворобливою увагою російського диктатора до дітей криється також абсолютно нікчемна спроба створити собі позитивний імідж.
Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен. На його думку, російський диктатор намагається використати радянську піар-технологію для відбілення своєї репутації.
Дивіться також Рішення було важке, – Байден пояснив, чому таки дав Україні касетні снаряди
Навіщо Путін розігрує "дитячу карту"
Любов російського диктатора до ексцентричної поведінки з дітьми відома віддавна. Подібний інцидент траплявся ще у 2006 році, коли Путін раптово поцілував хлопчика в живіт.
Також відомо, що диктатор любить спостерігати з яхти за випускними вечорами. Десь в цьому ж віці була також і Аліна Кабаєва, коли вона познайомилась з Путіним.
"Поцілунок Путіна у Дагестані не є випадковістю. Мені близьке спостереження Шейтельмана з цього приводу: Міжнародний кримінальний суд відкрив справу на Путіна саме за викрадення дітей з України", – зазначив Тизенгаузен.
Найімовірніше, піар-технологи Путіна просто мавпують радянську пропаганду. Вони намагаються створити образ вождя, який є улюбленцем дітей і аж ніяк не є злочинцем.
Зверніть увагу! Історія з цілуванням дагестанської дівчинки отримала своє продовження у пропаганді Кремля. Незабаром після інциденту піарники Путіна зняли ролик про іншу дівчинку, яка плакала, заздрячи, що диктатор поцілував не її. У відповідь на це "великодушний" вождь запросив її до своєї резиденції, щоб поспілкуватися."Виглядає, що Путін буде робити більше картинок з дітьми, щоб відбілитися від статусу "викрадача дітей". Можливо, він навіть показово поверне Україні якусь кількість дітей, зазначивши, що це самі діти хотіли виїхати", – припустив політтехнолог.
Як саме Путін наслідує радянську пропаганду
Недолугий російський вождь вже використовував цю радянську технологію у своїй пропаганді. В грудні його пропагандисти зробили репортаж про те, як диктатор зателефонував дівчинці на окупованому Запоріжжі.
"Тема дітей у радянській пропаганді є дуже широкою. Наприклад, в часи 2 світової війни пропагандисти вигадували чимало історій про геройські вчинки дітей. Ці речі дуже міцно засіли в головах старшого покоління: Павлік Морозов, Зоя Космодем’янська і тому подібне", – пояснив Тизенгаузен.
Путін також створює схожі міфи: на початку війни провладні медіа розкручували історію "хлопчика Альоші", який мріє стати танкістом.
Російська пропаганда калькує радянську воєнну міфологію. Ні на що нове режим Путіна не спроможний.
Що відбувається в Росії: останні новини
- Через контрнаступ Збройних Сил Росія перекинула в Україну майже всі свої боєздатні частини. Через це територія країни-окупанта стала практично беззахисною.
- Заколот Пригожина, що сколихнув Росію наприкінці червня, оприявнив тотальну недовіру росіян до своєї влади. Однак оточення Путіна продовжує йому лестити, вигадавши практично одразу після перевороту 90% підтримку для свого диктатора.
- Через надмірність своїх амбіцій Путін примудрився зіпсувати відносини з Китаєм, який почав натякати, що Україна може повернутися на кордони 1991 року.