Ефект ехокамери: психолог заявив про серйозні проблеми в путіна та керівництва росії

14 вересня 2022, 22:47
Читать новость на русском

Керівництво кремля та зокрема владімір путін достатньо давно страждають через так званий ефект ехокамери. Через це вони не можуть як належне сприймати довколишню інформацію.

Цей ефект ехокамери ґрунтується на кількох аспектах. Про це в стрімі 24 каналу розповів соціально-політичний психолог Валентин Кім.

Цікаво Біжать, наче пацюки: чи скинуть путіна до того, як росія оголосить про капітуляцію

Ефект ехокамери

Перший такий аспект – авторитет лідера. При цьому він не обов'язково має бути сформований самим лідером – він може бути сформований, наприклад, компанією, що є довкола цього лідера, його оточенням, міфами, очікуванням героя.

Це дуже важливо, що суспільство очікує рятівника. Того, хто прийде й порядок наведе. У росії цей міф про царя, про єдину богообрану людину, яка має все розрулити, дуже потужний,
– пояснює психолог.

Другий аспект – це традиції. Для цієї ехокамери потрібні традиції, які допоможуть цьому ефекту розгорнутися на всю його велич – це традиції підтримки й обожнення першої особи.

"Саме це створює той ефект, коли все оточення починає прислухатися до того, що відбувається всередині кремля, а не зовні, всередині особистості лідера, а не всередині суспільства", – розповідає Валентин Кім.

Саме це й впливає на те, що оточення згодом починає проходити фази відбору – коли найближче до імператора наближається особа, яка начебто найкраще його чує.

Вона найбільш тонко розуміє, що саме йому зайде, а що – ні. Яку новину йому подавати до сніданку, а яку – після вечері. Куди його запрошувати, а куди – ні. Це подобострастіє російське також засноване на цьому ефекті,
– переконаний фахівець.

Цей ефект натякає, що така влада створює замкнений простір, куди нічого зовні проникнути не може, а відбувається лише те, що відбувається всередині.

Психологічна оцінка російського суспільства: дивіться відео

 

Наслідки ефекту ехокамери

Соціально-політичний психолог пояснює, що в такій ехокамері згодом починає працювати ефект самонавіювання. Коли, наприклад, лідер каже щось про українців, а його оточення це підхоплює.

Вони передають це пропагандистам, ті починають це тиражувати й шукати нові "підтвердження". Потім лідер сідає перед телевізором і бачить ті репортажі, які повністю відповідають думці, що він заклав у своє оточення,
– розповів Валентин Кім.

Як наслідок, лідер отримує інформацію, яка ще більше його переконує у власній "правоті". Що, мовляв, Україна – це лише загроза й нацисти.

Ефект ехокамери?



Це ефект, коли власні переконання через повторення всередині закритої системи та ізоляцією від іншої думки лише посилюється.

Тобто, в ехокамері люди споживають лише ту інформацію, яка підтверджує їхні погляди щодо будь-якого явища, але повністю ізольовані від альтернативних точок зору.