Довіри до вагнерівців у Кремлі немає: для банди Пригожина є 3 варіанти майбутнього
За даними Держприкордонслужби, вагнерівці продовжують йти з Білорусі. Однак, це відбувалося й до того, як загинув їхній ватажок Євгеній Пригожин. Та, найімовірніше, усе питання в грошах.
Про це 24 Каналу заявив колишній співробітник СБУ Іван Ступак, зауваживши, що вже неодноразово найманці жалілися, що їм не платять те, що обіцяли під час переходу в Білорусь. До слова, літак Пригожина впав ввечері 23 серпня.
До теми Версія з двійником, помста Путіна і що чекає на ПВК "Вагнера": як світ реагує на смерть Пригожина
"Окей, перші дві доби вони всі жалілися: "Батю убили". А потім: "Грошей не буде? Пішли шукати нового батю". Це ж найманці, за ідею вони не працюють", – сказав Ступак.
Росіяни хочуть потримати їх якомога більше без грошей, але потім запропонувати ще менше, ніж було у вагнерівців. Однак більше, ніж нині. Усе, щоби вони погодилися на "співпрацю".
3 варіанти для ПВК "Вагнера"
- Найманців можуть відправити в Африку.
- Вагнерівців можуть частково підібрати російські олігархи – по 20 – 50 осіб для особистої охорони.
- Частина бійців може підписати контракт з міноборони Росії.
У третьому варіанті найманців можуть кинути на найгарячіші ділянки фронту війни проти України. Усе, щоби їх ліквідувати, бо довіри до них немає.
Зрадили майже один раз, можуть зрадити й вдруге,
– додав колишній співробітник СБУ.
Тому міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу може робити усе для того, аби від них позбутися. Зокрема, відправляти вагнерівців на фронт без допомоги авіації та артилерії.
Яка доля може чекати на ПВК "Вагнера": дивіться відео
Чи можливі бунти в Росії
Смерть Євгенія Пригожина можна розглядати як чіткий сигнал, що не варто підіймати бунти тим, хто думав це зробити. За словами Івана Ступака, більшість із тих, хто навіть близько спілкувався з главою ПВК "Вагнера", могли переглянути своє ставлення до нього. Усе через тиск обставин.
Тоді ці люди почали публічно казати, мовляв, що ніякої дружби не було, а Пригожин – злочинець. Фактично, робити усе, щоби не потрапити під увагу ФСБ. Російська спецслужба може на людину будь-якого достатку написати умовний донос і сказати, що вона мала близькі стосунки з ватажком найманців і підтримувала всі його ідеї.
Путін 100% вірить цим доносам інспірованим, оскільки в нього нині панічне ставлення до свого оточення. Він не знає, кому можна довіряти,
– наголосив ексспівробітник СБУ.
Окрім того, в країні-агресорці можуть розпилювати майно. ФСБ може "намалювати" будь-яке листування, наприклад, за участю олігархів. Мовляв, вони домовлялися підтримувати Пригожина. Тоді російська спецслужба може шантажувати цих людей тим, що вона може це доповісти російському диктатору. Так в Росії можуть зводити фінансові рахунки.
"Багато цікавих процесів, але в повторний бунт поки що нині не вірю. Це може бути тільки через щось ситуативне. А зараз у заздалегідь узгоджене – поки що не вірю", – сказав Ступак.
Загибель Пригожина: коротко
- Літак, який належав голові ПВК "Вагнера", розбився 23 серпня у Тверській області країни-агресорки. Унаслідок авіатрощі загинуло 10 людей. Серед них Євгеній Пригожин.
- Серед версій падіння літака – бомба всередині або збиття борта із ЗРК С-300.
- В Інституті вивчення війни вважають, що після загибелі Пригожина його ПВК "Вагнера" можуть знищити. А усіх найманців перевести в інші ПВК.