НАТО підтримало запит на скликання надзвичайного засідання: Кулеба відповів, що обговорюватимуть

4 січня 2024, 11:56
Читать новость на русском

Джерело:

Дмитро Кулеба

У відповідь на російські обстріли Рада Україна – НАТО збирається на надзвичайне засідання. Обговорення стосуватиметься зміцнення ППО нашої держави.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 3 січня анонсував надзвичайне засідання Ради Україна – НАТО. Його скликатимуть як реакцію на інтенсивні ракетні та дронові атаки з боку Росії.

Дивіться також Є два варіанти: з якою періодичністю росіяни обстрілюватимуть Україну

Посилення ППО на порядку денному

Кулеба наголосив, що однією з найголовніших тем засідання буде підсилення протиповітряної оборони України. Це рішення демонструє євроатлантичну солідарність у боротьбі з російською агресією.

Альянс підтримав запит України на надзвичайне засідання Ради Україна – НАТО у відповідь на удари Росії. Однією з ключових тем стане посилення протиповітряної оборони України. Важливий сигнал євроатлантичної єдності на тлі ескалації російського терору.

Зазначимо, що Рада Україна – НАТО є важливим форумом для обговорення питань безпеки та координації дій у відповідь на військові дії Росії. Засідання набуває особливої ваги в контексті загострень ворожого повітряного терору та подій на полі бою.

Зверніть увагу! Перше засідання Ради Україна – НАТО відбувалося не так давно, 29 листопада в Бельгії. Власне, у Брюсселі міністри закордонних справ країн Альянсу обговорили нарощування виробництва зброї та боєприпасів, ситуацію на фронті російсько-української війни, обговорення кроків, які потрібні для вступу України до НАТО.

Обстріли українських міст

  • Росія систематично використовує ракетні обстріли як інструмент ведення війни проти України, намагаючись зламати опір нашого народу та дестабілізувати ситуацію.
  • 29 грудня 2023 року окупанти здійснили одну з наймасштабніших атак з початку повномасштабного вторгнення. Ворог використав 158 засобів повітряного нападу, зокрема крилаті ракети та ударні безпілотники.
  • Система протиповітряної оборони України продемонструвала високу ефективність, збивши значну частину ворожих цілей, однак наслідки атак були руйнівними: численні жертви серед цивільного населення та пошкодження інфраструктури.
  • Удари по столиці України, Києву, призвели до значних людських втрат, зруйнували житлові будинки та інші об'єкти, зокрема станцію метро. 1 січня у столиці люди не святкували перший день нового року, оскільки у місті був оголошений День жалоби.
  • Уже 2 січня Росія знову здійснила масовану атаку, але завдяки зусиллям оборонців неба було знищено більшість ракет та ударних безпілотників.
  • Постійні атаки загарбників вимагають від міжнародної спільноти посилення підтримки України, зокрема у постачанні сучасних систем ППО для зміцнення обороноздатності країни та захисту цивільного населення.