Бійці Путіна атакували, зокрема, аеробалістичними ракетами "Кинджал". Усе, що відомо про ворожий обстріл, збирає 24 Канал.

До теми Вибухи у Києві: уламки ракет впали на дах багатоповерхівки, склади та в парку

Близько 6 години у Повітряних силах повідомили, що Росія підняла 16 стратегічних бомбардувальників Ту-95МС, з яких запустила ракети по Україні.

Вибухи у Києві прогриміли близько 7 ранку. Далі лунали знову й знову. По ворожих цілях працювали сили ППО.

Зауважимо, що за даними Повітряних сил, окупанти підняли в небо 9 МіГ-31К. Агресор запустив у напрямку Києва аеробалістичні ракети "Кинджал".

Лише о 09:49 Повітряні сили повідомили про відбій ракетної загрози. Тривога у Києві тривала майже 4 години.

Начальник КМВА зазначив, що перед цим ворог запустив на столицю приблизно півтора десятка "Шахедів". Далі Ту-95 запустили групами та хвилями крилаті ракети Х-101/Х555/Х-55.

Посадовець додав, що одночасно із заходом ракет на Київ, понад десять літаків МіГ-31К запустили по столиці аеробалістичні ракети Х-47М2 "Кинджал".

Про результати роботи оборонців неба також розповів Віталій Кличко.

Загалом, у просторі Києва та області сили протиповітряної оборони знищили 61 ракету, з них близько 10 "Кинджалів". А також до цього вночі – 13 "Шахедів",
– зазначив міський голова.

Об 11:15 Кличко розповів, що виїхав до багатоповерхівки у Солом'янському районі, де сталося загоряння внаслідок ранкової ракетної атаки. Тоді вже було відомо про одну загиблу 86-річну жінку та 33 поранених.

Кличко показав наслідки атаки в Солом'янському районі: дивіться відео

Мер додав, що неподалік від будинку організували тимчасовий пункт обігріву, де людям надають необхідну допомогу.

Згодом стало відомо про ще одного загиблого. У ДСНС повідомили, що станом на 15:00 загалом по Києву постраждало 49 людей, у більшості з яких мінно-вибухові травми. Двоє громадян загинули. Врятовано 57 людей, на свіже повітря виведено 134 особи.

Згодом стало відомо, що серед загиблих у Києві – викладачка НаУКМА Людмила Шевцова. 2 лютого їй мало виповнитись 85 років.

Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 2 січня повідомив, що загалом жертвами терористичної атаки стали 5 людей. Окрім того, український лідер наголосив: внаслідок терористичної атаки постраждали 130 людей.

Після атаки частина об'єктів та житлових будинків у Шевченківському, Святошинському, Голосіївському та Оболонському районах були знеструмлені. Загалом без електропостачання у Києві залишилися 260 тисяч родин. Також у столиці виникли проблеми з водою.

Крім цього, через російську атаку також відсутнє світло в Бучанському, Фастівському та Вишгородському районах, однак за кілька годин воно енергетикам вдалося його відновити. А о 16:19 у ДТЕК повідомили, що енергетики повернули електропостачання у всі райони столиці.

Живлення об'єктів водопостачання теж вже відновлено у всіх районах.

Начальник КМВА розповів про наслідки масованої ракетної атаки на столицю. Зазначив, що є руйнування житлової забудови, пошкодження інфраструктури.

Особливо страшні наслідки в Солом'янському районі. Там зафіксовано загоряння багатоповерхових житлових будинків. Вогонь заблокував людей на поверхах,
– підкреслив Сергій Попко.

Також посадовець розповів про наслідки в інших районах:

  • у Деснянському, попередньо, є загоряння супермаркету;
  • у Дарницькому пошкоджено нежитлові приміщення;
  • у Голосіївському – падіння решток на відкритій території;
  • у Печерському районі уламки впали на дах дев'ятиповерхівки, ще один багатоповерховий та приватний будинок;
  • в Оболонському є загоряння житлового будинку, падіння решток на територію нежитлової забудови та складських приміщень;
  • у Подільському – загоряння на території ринку. Пошкоджено газову трубу, магістралі водопостачання та зайнялися приблизно 6 авто. Також уламки впали на нежитлову забудову. Окрім того, можливе загоряння житлового будинку, – інформацію перевіряють;
  • у Шевченківському – падіння решток на відкриту територію;
  • у Святошинському – уламки впали на нежитлову забудову.

Віталій Кличко уточнив, що в Подільському районі спалахнула складська будівля. Пожежа на площі 2000 метрів квадратних.

Міський голова підсумував, що внаслідок ракетної атаки постраждали будівлі у Подільському, Святошинському, Печерському, Оболонському, Деснянському районах. Скрізь працюють екстрені служби.

Очільник Дарницької РДА Микола Калашник розповів, що в мікрорайоні Бортничі пошкоджено приватні житлові будинки та будівлю церкви. Працюють вибухотехніки й слідчо-оперативні групи. На щастя, без постраждалих.

Наслідки російського обстрілу в мікрорайоні Бортничі / Фото з телеграму Калашника

Також начальник РДА зазначив, що в Дарницькому районі пошкоджень зазнала адміністративна будівля з офісно-складськими приміщеннями та господарські будівлі. Там розміщувалася СТО. Понівечені автівки, без постраждалих.

Наслідки обстрілу / Фото з телеграму Калашника

Пізніше з'явилася інформація про те, що уламки російської ракети впали поблизу посольства США у Шевченківському районі.

У Командуванні Медичних сил ЗСУ повідомили, що російська ракета влучила в один із закладів лікування, в якому проходять реабілітацію поранені та травмовані українські військові.

Генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук повідомив, що частина будівлі пошкоджена, однак у підлозі першого поверху застрягла частина ракети з бойовою частиною. На щастя, вона не вибухнула.

Важкопоранених пацієнтів одразу евакуювали до іншого закладу. Решту ж пацієнтів перевели до безпечних місць на території лікувального закладу, а також забезпечили їх належним доглядом.

Сапери вже вилучили бойову частину ворожої ракети і прибрали всі великі уламки. Інформації про постраждалих внаслідок обстрілу медичного закладу не було. Сама установа вже працює у штатному режимі.

Під час атаки постраждали також Бориспільський, Бучанський, Фастівський райони Київської області. Зокрема, на Фастівщині сталось загоряння житлового будинку. Дві людини загинуло.

У Вишневому пошкоджено 5 багатоквартирних житлових будинків і більш ніж 40 автомобілів. Постраждали 7 людей.

Станом на 20:12 повідомляють, що наслідки двох пожеж ще продовжують ліквідовувати.

Деякі вебкамери столиці транслювали роботу ППО і локації критичної інфраструктури міста. Служба безпеки України повідомила, що по "гарячих слідах" встановила адреси і демонтувала їх.

Це були дві роботизовані онлайн-камери зовнішнього спостереження, які були зламані російськими спецслужбами для шпигування за Силами оборони у столиці. Ворог проник до налаштувань камер, змінював кут огляду та під’єднав до стрімінгової платформи в YouTube,
– пояснили в СБУ.

За наявною інформацією, з цих камер агресор збирав дані для підготовки і коригування ударів по Києву. СБУ закликала власників вуличних вебкамер припинити онлайн-трансляції зі своїх пристроїв, а громадян – повідомляти про виявлені стріми з таких камер до СБУ.