main logo

25 лютого Росія почала обстрілювати столицю України - Київ. Ракети окупантів почали влучати у житлові будинки - попри цинічну обіцянку Путіна, що росіяни обстрілюватимуть тільки стратегічні об’єкти. Перші вибухи у Києві прогриміли приблизно о 4 ранку.

Обстріли Києва - пряме порушення законів війни

Попри обіцянку президента країни-агресора Путіна не зачіпати мирне населення, вже на другий день війни у столиці були жертви серед мирного населення. Мер Києва Віталій Кличко повідомив про те, що кілька ракет влучили у житлові багатоповерхівки - є загиблі та постраждалі.

Ракетні удари по житловим районам Києва - це порушення правил війни та гуманітарного права. Агресор, який цинічно заявляє, що не обстрілюватиме цивільних, щоразу продовжує знищувати будинки та мирні життя.

Для чого Росія здійснює обстріли Києва

Першочерговою ціллю для Путіна було якнайшвидше захопити Київ - вибухи у житловій зоні нібито мали пришвидшити окупацію міста. Росіяни сподівалися захопити країну за кілька днів, та натомість зустріли колосальний опір - як військових, так і цивільних.

Тож, сподіваючись на бліцкриг, окупанти не мали іншого плану захоплення Києва - обстріли з неба стали єдиним “робочим” варіантом для окупантів.

Кульмінація обстрілів - пошкодження телевежі та снаряди поблизу вокзалу

1 березня окупанти обстріляли київську телевежу - імовірно, щоб обмежити роботу українських телеканалів. Через пошкодження вежі були можливі перебої у телебаченні. Міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що Росія здійснює силову атаку на інформаційний простір України.

Обстріли київської телевежі стали піком ракетних ударів по столиці - ворог, який не може захопити Київ через неймовірний спротив, намагався обрізати можливість українців дізнаватися ситуацію на фронтах.

Окрім того, окупанти вчергове порушили гуманітарне право - здійснили ракетний обстріл поблизу головного київського вокзалу. Там перебували тисячі людей, які намагаються виїхати, і ворог це знає - тому обстріли вокзалу є черговим воєнним злочином Росії, який загрожував тисячам життів.

Обстріли Києва продовжуються - ведуться бої в області

Окупанти намагаються підійти до столиці - важкі вуличні бої велися або ведуться в:

  • Гостомелі,

  • Ірпіні,

  • Бучі,

  • Васильківському районі та інших.

Та українські захисники спільно з теробороною сміливо протистоять навалі окупантів та стримують наступ до столиці. ЗСУ, поліція та добровольці допомагають мешканцям міста та стійко оберігають його від окупації - росіяни вже втрачають наступальну силу та відчайдушно намагаються нашкодити місту.

Обстріли Києва та області - це воєнний злочин, за який Росія та Путін особисто нестиме відповідальність. Вже відкрито провадження в суді у Гаазі, а слідчі приїхали до України, щоб розслідувати справу.