Рада передала Андріївську церкву Вселенському Патріархату

18 жовтня 2018, 11:39
Читать новость на русском

Верховна Рада України передала Андріївську церкву в постійне користування Вселенському Патріархату.

За відповідне рішення проголосували 237 народних обранців.

Читайте також: Скільки парафіян УПЦ МП підтримують створення єдиної церкви: результати дослідження

Це історичний крок! Верховна Рада України своїм рішенням відновила Ставропігію Вселенського Патріарха у Києві,
– наголосив після голосування спікер парламенту Андрій Парубій.

Додамо, що проект постанови до парламенту направив президент Петро Порошенко.

Рішення про передачу Андріївської церкви Вселенському патріарху погоджено з церковними ієрархами та має сприяти прискоренню отримання Томосу про автокефалію української православної церкви.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.

Що кажуть експерти про передачу Андріївської церкви? Політичний експерт Андрій Вігірінський зазначає, що Андріївська церква є державною власністю, через що її можна передати в користування релігійній організації, але не іноземній державі. Тому, в пряме користування Константинополю храм не передадуть. Ймовірно, лише у безкоштовне користування представництву Вселенського патріархату в Києві. На думку Вігірінського, сам факт передачі церкви виглядає як майнова винагорода Константинополю від Порошенка.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Пізніше у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео