Зеленський підписав закон про жорсткі покарання за пошкодження телекомунікацій
Верховна Рада проголосувала за законопроєкт про посилення захисту телекомунікаційних мереж 13 травня, 29 травня його підписав президент Зеленський. Відтепер умисне пошкодження дротів може призвести навіть до реального терміну у в'язниці.
Президент України Володимир Зеленський 29 травня підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж", повідомляє 24 канал.
Цього ж дня Президент Зеленський підписав закон про скасування подвійного ЄСВ
За відповідний законопроєкт №2654 13 травня проголосували 288 депутатів. З його текстом можна ознайомитися на сайті парламенту.
Що змінює закон про посилення захисту телекомунікацій
Зміни стосуються як порушення правил охорони мереж, так і навмисного пошкодження.
Перше тягне за собою накладення штрафу у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для посадових осіб покарання – у розмірі від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Неоподаткований мінімум – 17 гривень.
Щодо другого (пошкодження мереж), то штрафи зростуть у рази.
- Вони не переглядалися із 2001 року. Раніше такий злочин карався штрафом від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі. Тепер же може тягти за собою і позбавлення волі, якщо пошкодження призвели до зникнення телекомунікаційних послуг.
- Умисне пошкодження або руйнування телекомунікаційної мережі або технічних засобів телекомунікації чи споруд електрозв’язку, які входять до складу телекомунікаційної мережі, якщо такі дії спричинили припинення надання телекомунікаційних послуг, – карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від одного до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
- Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або загальнонебезпечним способом, – караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років.