У Politico з'ясували, чому "насправді" США не дають Україні ракети ATACMS

14 лютого 2023, 06:31
Читать новость на русском

Джерело:

Politico

Україна очікує від міжнародних партнерів далекобійні ракети ATACMS. Журналістам вдалося з'ясувати, чому у США не поспішають нам їх надавати.

Як зазначають у виданні, адміністрація Байдена має ще одну причину не надавати Україні ATACMS. Як з'ясувалося, у країні переживають за власний же арсенал.

Читайте також Новий етап затяжної війни, як Путін хоче виснажити Захід: що західні ЗМІ пишуть про Україну

Запаси ракет не гумові

У США переймаються тим питанням, що їм самим не вистачить ракет ATACMS. Відповідну інформацію озвучили четверо осіб, наближених до переговорного процесу. У Пентагоні недостатньо запасних армійських тактичних ракетних систем. І Якщо країна передасть нашій державі далекобійні ракети, то це:

  • зменшить запаси США;
  • може зашкодити готовності американських військ до майбутньої боротьби.

З будь-яким пакетом ми завжди враховуємо нашу готовність і власні запаси, забезпечуючи Україні те, що їй потрібно на полі бою. Існують інші шляхи надання Україні можливостей, необхідних для завдання ударів по цілях,
– сказав високопоставлений чиновник Міністерства оборони.

Залишається в адміністрації й інший страх, пов'язаний з ATACMS. У США досі припускають, що Україна може бити такими ракетами по території Росії. Цього намагаються уникнути, щоб не перетинати червоні лінії, окреслені Кремлем раніше.

Слід зауважити, що за останні 20 років компанія Lockheed Martin випустила близько 4000 ракет ATACMS у різних конфігураціях. Відомо, що деякі з них США продали країнам-союзникам. Ще 600 випустили американські військові під час війни у Перській затоці та війни в Іраку.

Військова допомога для України росте

  • Напередодні прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький нагадав, що країна передала ЗСУ 250 радянських танків Т-72. Також Варшава анонсувала постачання ще 60 модернізованих танків, а також 14 Leopard.
  • Нагадаємо, що 14 та 15 лютого міністри оборони країн-членів НАТО зустрінуться разом. Вони обговорюватимуть надання нової допомоги Україні. Як зауважив генсек НАТО Єнс Столтенберг, наше військо повинне отримувати боєприпаси, пальне та запчастини до військової техніки без зволікання.
  • Водночас він не відкинув питання постачання нам літаків. За словами Столтенберга, наша держава таки може отримати повітряні судна для самозахисту.
  • Напередодні "Рамштайну-9" міністр оборони України Олексій Резніков розповів, якими будуть головні теми зустрічі. Під час неї обговорюватимуть як співпрацю у форматі "танкової коаліції", так і посилення захисту нашої держави у повітрі.