Які особливості мала ракетна атака по Україні 23 січня: відповідь військового експерта
У ніч проти 23 січня Росія атакувала Україну "Шахедами", а вже під ранок масовано випустила ракети зі стратегічних бомбардувальників. Окупанти підняли у повітря Ту-22М3 та Ту-95М3.
Вибухи пролунали у Павлограді Дніпропетровської області, Києві та Харкові, є загиблі та руйнування. Військовий експерт Владислав Селезньов проаналізував 24 Каналу чергову атаку ворога, назвавши 3 її особливості.
Не пропустіть Ворог масовано атакував Україну 23 січня: що все, що відомо про загиблих та постраждалих
Нинішня ракетна атака підтвердила кілька дуже важливих тез.
- Ворог намагався спрямувати ракети на об'єкти військового оборонно-промислового комплексу та інфраструктури. Відомо, що Павлоград – це величезний залізничний вузол. Імовірно, могли постраждати інші військові об'єкти, проте навряд такі відомості з'являться у відкритих джерелах.
- Росіяни продовжують тактику комбінованих ракетних атак – було запущено балістичні, крилаті, авіаційні та зенітні керовані ракети.
- Противник хоче ввести в оману українських операторів систем ППО. Військові очікували ворожі ракети з Півночі або Сходу, але ті зробили крюк – рушили через територію Вінницької та Житомирської областей, потім повернули праворуч та із Заходу заходили на об'єкти в Києві.
Є втрати майна, є кілька руйнувань, є загиблі та травмовані – це жахлива історія, тому що цивільні мешканці нашої країни жодним чином не погрожували Владіміру Путіну та його режиму. Втрати вкотре підсвічують дуже важливу проблему: не варто нехтувати сигналами повітряної тривоги. Почувши сповіщення, одразу спускайтеся в укриття, у цьому безпековому просторі є шанс зберегти життя,
– наголосив військовий експерт.
Мета Путіна – знищити Україну та українців
Селезньов підкреслив, Україні потрібно більше систем протиповітряної оборони, щоб захистити всю територію – це очевидний висновок. А отже військово-політичному керівництву на всіх міжнародних майданчиках, зокрема на прийдешній зустрічі у форматі "Рамштайн", потрібно наголошувати, що комплекси ППО залишаються важливою складовою військово-технічної допомоги.
"Харків – місто-фортеця та місто-герой, яке постійно потерпає від ворожих ракетних обстрілів. Зазвичай ворог залучає ракети С-300, від яких вкрай важко захиститися. Бачимо, які жахливі наслідки й самих руйнувань. Відтак вкотре приходимо до висновку: немає варіантів щодо домовленостей з Путіним. Він марить, щоб знищити Україну як державу, а українців як складову спільноту народів світу. Єдиний шлях до нашої перемоги – знищення бойового потенціалу путінської армії, які зі зброєю в руках вдерлися на нашу територію", – зазначив Владислав Селезньов.
Важливо! Президент України Володимир Зеленський заявив, що перемовини з Росією стануть актуальними тоді, коли Москва почне сприймати підсумковий документ щодо української Формули миру.Наслідки ракетної атаки по Україні 23 січня: що відомо
- У Києві внаслідок ракетного удару виникли кілька пожеж у трьох районах. Одна людина загинула, вісім людей госпіталізували. Зокрема одному постраждалому медики проводять реанімаційні заходи. А 13-річному хлопчику надали допомогу на місці. Пошкоджені дві багатоповерхівки, приватна будівля, автомобілі.
- На Київщині рятувальники працюють у Бучанському районі. Пошкоджені два багатоповерхові будинки, приватний будинок, господарчі споруди та автомобілі. Постраждали троє людей.
- Внаслідок атаки по Павлограду у Дніпропетровській області одна людина загинула, одна – травмована.
- У Харкові окупанти влучили у два багатоповерхові будинки. За попередніми даними, четверо людей загинули, ще близько 42 постраждалих.