United Nothing: хвиля гнівних коментарів українців вдарила по сторінці ООН

7 червня 2023, 16:40
Читать новость на русском

Джерело:

ООН

Через декілька годин після підриву окупантами Каховської ГЕС організація, декларованою метою діяльності якої серед іншого є підтримання й зміцнення міжнародної безпеки, розмістила на своїй сторінці "цікавий допис". У ньому не те що не йшлося про катастрофу і її засудження, у ньому в ООН відзначили день російської мови.

Ба більше, до цього допису був зроблений репост російською, у якому йшлося про мету забезпечення чистої води та збереження екосистем. Природньо, що під таким дописом на офіційному акаунті ООН змогла прочитати тисячі цікавих думок про свою діяльність та її ефективність.

До теми "Useless": у Києві на авто ООН з’явилися протестні написи через їхню позицію щодо підриву ГЕС

Користувачам мережі вдалося зацькувати ООН

Уже зранку наступного дня, близько 10 години, твітер-акаунт ООН опублікував допис, присвячений мови ненависті в мережі. В організації зазначили, що вона може завдати шкоди в реальному житті, а тому призвали сказати їй рішуче "Ні".

Зокрема, в ООН закликали:

  • зробити свої соціальні канали зоною заборони ненависті,
  • перевіряти факти, перш ніж ними ділитися,
  • підтримувати тих, на кого спрямована мова ненависті,
  • а також подолати ненависть, ділячись натомість повідомленнями про толерантність і рівність.

І узагальнено ці рекомендації є доволі корисними. Однак на тлі першої реакції після підриву Каховської ГЕС в ООН, організації вдалося досягти цим дописом протилежного ефекту. Зокрема, користувачі соцмережі іронічно запропонували не перейматися та відсвяткувати день російської мови під попкорн та екоцид в Україні. А також зазначили, що ООН ненавидить, коли українці говорять про біль і страждання, завдані росіянами.

Допис, що викликав гнів

Варто зазначити, що допис ООН щодо російської мови викликав гнів ще й через те, що був опублікований лише через 4 години після підриву Каховської ГЕС. При цьому між цими подіями на твітер-сторінці організації не було жодної згадки про техногенну катастрофу на території України.

Лише після згадки дня російської мови в ООН таки опублікували першу звістку про російський теракт. Це був репост допису МАГАТЕ про те, що агентству з атомної енергії відомо "про пошкодження Каховської дамби".

І лише 7 червня, після публікацій про наслідки підриву ГЕС та повідомлення про екстренну допомогу українцям, в ООН таки опублікували допис, де зазначили: "Ясно одне: це ще один руйнівний наслідок російського вторгнення в Україну". Це було цитуванням генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша.

Підрив Каховської ГЕС: коротко

  • Росія підірвала Каховську ГЕС близько 3 години ночі 6 червня. Внаслідок цього під загрозою затоплення опинилися десятки населених пунктів нашої держави.
  • Після цього терміново розпочалася евакуація, яка відбувається й у Херсоні. Натомість окупанти, втікаючи з затоплених земель, кинули людей на підконтрольних їм територіях напризволяще. Через це українці, рятуючись від загибелі у воді, ночували на дахах будинків.
  • Ба більше, на тимчасово окупованих територіях росіяни забороняють населенню виїжджати з підтоплених населених пунктів.