Екокатастрофа на Камчатці: рівень забрудення води значно перевищує норму
На початку жовтня у водоймах Камчатки загинули тисячі морських мешканців. Крім цього, чимало людей отримали опіки після купання. Отримані результати аналізу проб природної води й ґрунту показали високий вміст забруднювальних речовин.
Фахівці за минулий тиждень відібрали сотні зразків з забруднених територій. Наразі отримані дані з Авачинської бухти опублікувала Федеральна служба з нагляду у сфері природокористування Росії.
Читайте також Вчені заявили, що на Камчатці вже загинули 95% мешканців морського дна, але це ще не кінець
Проби води були відібрані з 30 вересня по 5 жовтня 2020 року з акваторій на Камчатці. Відтак в лабораторіях фахівці виявили перевищення у річці Таєнка норми фосфат-іону – у 4,6 раза, заліза – в 5 разів, біохімічне споживання кисню – у 2,9 раза.
Показник заліза в річці Халактирка перевищує норму у 7,2 раза, а фосфат-іону — у 2,2 раза.
Крім цього, підвищений рівень забруднення виявили поряд з гирлом річки Халактирка, в річці Кирпична, озері Халактирське. Також перевищення норми зафіксували не лише у воді, а й у ґрунті, поблизу водойм.
Що відомо про екологічну катастрофу на Камчатці
- На початку жовтня в Росії на Камчатці загинули тисячі морських тварин через витік нафтопродуктів та фенолу.
- Також очевидці відзначили, що вода в прибережній зоні стала жовто-зеленого кольору. Крім того, місцеві серфери почали скаржитися, що після запливів у них значно погіршився зір.
- Попри всі докази екологічного лиха, влада Камчатки запевнила, що ситуація в регіоні нормалізувалась.
- Натомість за підрахунками вчених, вже загинули 95% мешканців морського дна в бухті. І масштаби лиха лише збільшуватимуться.