Надважлива стратегічна ціль: чим особлива РЛС "Контейнер", яку вдруге атакували у Мордовії
Вночі 17 квітня українські БпЛА атакували 590 окремий радіотехнічний вузол військової частини 84680, розташований в російському місті Ковилкіно, що в Мордовії. Ціллю там став загоризонтний радіолокатор 29Б6 "Контейнер".
Цей радар небезпечний для української авіації. Саме його використовували після знищення літака радіолокаційного виявлення А-50. Детальніше про важливість удару по РЛС 24 Каналу розповів Павло Нарожний – військовий експерт.
Дивіться також Нищівна загроза․ Скільки у Росії "Кинджалів", які темпи виробництва і як протистояти ракетам
Особливість радара
Видання Newsweek вийшло з матеріалом, у якому стверджують, що Україна, можливо, перетнула "ядерну червону лінію" Владіміра Путіна. Це, мовляв, через атаку дронів на загоризонтну РЛС "Контейнер" у Мордовії – за 580 кілометрів від України.
РЛС має дальність виявлення цілей близько до 3000 кілометрів та висоту виявлення понад 100 кілометрів.
Цей радар міг бачити більшу частину України – всі об'єкти, які перебували у небі. Це дуже важливо з точки зору безпеки використання Збройними Силами авіації. Такі об'єкти коштують дуже дорого. Його точно зможуть відновити швидко, якщо й узагалі зможуть,
– підкреслив Павло Нарожний.
Тобто ворожі сили не зможуть використовувати цю систему щонайменше пів року – рік. Це у кращому для росіян сценарії, адже, можливо, РЛС зазнала таких ушкоджень, які не підлягають відновленню.
Зверніть увагу! Це не перший удар по радіолокаційній системі "Контейнер". 11 квітня дрони атакували військову частину в Мордовії, де був розміщений "Контейнер""Думаю, вже зачищається небо під можливе використання F-16. Як тільки цей, чи будь-який інший літак, підходить в зону російської ППО, запускали б ракету і літак був би під серйозною загрозою. На жаль, у ворога є доволі далекобійні системи ППО з дальністю 140 та навіть до 300 кілометрів", – зауважив військовий експерт.
Однак для ефективної роботи цих систем ППО необхідний "далекобійний" радар. Після того, як Україна збила другий літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50, росіяни використовували лише наземні радари, як "Контейнер". Тож його знищення справді є болючим для Росії.
Удари по військових об'єктах Росії: останні новини
- Вранці 17 квітня дрони Головного управління розвідки атакували авіаційний завод в Казані. Для цього БпЛА подолали відстань у більш як 1000 кілометрів. Важливо додати, що саме на цьому заводі росіяни виготовляють та ремонтують бомбардувальники Ту-22М, Ту-160М, а також іншу військову авіацію.
- Того ж дня дрони завітали на військовий аеродром "Кряж", що у Самарі. У Головному управлінні розвідки повідомили, що внаслідок атаки був знищений ворожий вертоліт Мі-8.
- А ось в ніч на 17 квітня "гаряче" було у Криму. Вибухи пролунали на військовому аеродромі у Джанкої. Агенти партизанського руху "Атеш" проінформували про ураження ракетного комплексу С-400. До слова, успішність атаки підтвердив і президент України Володимир Зеленський.