Росія хоче перейти до нової фази війни, – Данілов про останні вкиди

9 листопада 2023, 16:09
Читать новость на русском

На початку листопада в іноземних ЗМІ почали з'являтися публікації про те, що Захід нібито "тисне на Україну" щодо початку мирних переговорів з Росією. Однак ці повідомлення були спростовані як у Вашингтоні, так і у Києві.

Ці публікації для 24 Каналу прокоментував секретар РНБО України Олексій Данілов. Він нагадав про офіційну позицію української держави щодо неможливості переговорів із агресором.

Дивіться також Кожна гривня платників податків піде на армію, – Шмигаль про бюджет на 2024 рік

Чутки про переговори вигідні Росії

Одним із джерел чуток про тиск заходу на Україну в питанні перемовин з агресором став телеканал NBS, який опублікував відповідний матеріал з посиланням на неназваного посадовця у Вашингтоні. Однак незабаром і Володимир Зеленський, і Держдеп США спростували ці твердження.

Росія дуже хоче підписати мирні угоди на користь своєї країни для того, щоб накопичити сили й перейти до наступної фази війни,
– наголосив Данілов.

Також секретар РНБО нагадав, що згідно з указом Володимира Зеленського від 22 грудня 2021 року лише президент, прем'єр та очільник МЗС можуть офіційно представляти позицію України на зовнішньополітичній арені. Усіх інших цей указ зобов'язував письмово узгоджувати свою діяльність з МЗС.

Про цей указ Данілов згадав у контексті своєї ранішої заяви про те, що окремі українські експосадовці намагаються від імені України створювати враження, що Київ також зацікавлений у мирних переговорах. Хоча позиція нашої держави є діаметрально протилежною.

Олексій Данілов про переговори з Росією: дивіться відео

Якою є офіційна позиція України

  • Ще в жовтні 2022 року Володимир Зеленський видав указ про те, що Україна не вестиме переговори з агресором до того часу, поки очільником Кремля є Владімір Путін. Чинність цього положення також підтвердив Олексій Данілов.
  • Водночас як альтернативу переговорам із Росією Київ розробив свою мирну стратегію, яку презентував у Джидді та Мальті – знов-таки, без участі Росії. Вона також передбачає, що мирне врегулювання можливе лише за умови, що Москва виведе війська з міжнародно визнаних українських територій.
  • Водночас, на відміну від України, російські посадовці на словах не проти мирних переговорів. Однак їхні заяви сильно контрастують зі спробами оточити Авдіївку ціною великих втрат.