Про це в інтерв'ю 24 Каналу розповів секретар РНБО Олексій Данілов. Посадовець вкотре наголосив, що позиція України щодо неможливості мирних перемовин із агресором залишається чинною.
Дивіться також Росіянам непереливки у глибокому тилу: нові деталі підриву авто з фсбшниками в Бердянську
Нова стратегія Москви щодо перемовин
Росія намагається просувати ідею переговорів. І для цього Кремль використовує лояльних до себе громадян України, які в минулому працювали в його інтересах.
Зараз є такий вираз "переговори другого треку", у яких громадяни України зустрічаються з росіянами нібито від імені нашої держави. Серед них є люди, які свого часу займалися Будапештським меморандумом, займалися Харківськими угодами та працювали на Януковича, очолюючи інститути певних досліджень,
– розповів Данілов.
Попри те, що такі люди не мають жодного права представляти Україну на міжнародних майданчиках, вони співпрацюють з росіянами на публічних зустрічах у нейтральних до Росії країнах. Головним чином – з метою лобіювання "перемир’я" із агресором.
Назвати конкретні прізвища симпатиків Росії секретар РНБО відмовився.
Чи можливі сьогодні перемовини з Росією
Говорячи про можливість переговорів з агресором, потрібно пам’ятати, що їм передуватиме ціла низка юридичних процедур. Зокрема:
- президент має схвалити склад переговорної групи й надати їй директиви щодо того, якої позиції на цих переговорах притримуватися;
- потрібно скасувати рішення РНБО про заборону перемовин із Росією на час, поки її очолює Владімір Путін.
"Мені важко уявити, хто візьме на себе політичну відповідальність за все те, що скоїла ця мерзота, яка вбила понад 500 українських дітей та продовжує вбивати й калічити наших громадян", – зазначив секретар РНБО.
Олексій Данілов про перемовини з Росією: дивіться відео
Водночас Данілов переконаний, що президент Росії мусить відповісти за скоєні злочини й що покарання за них є неминучим.
Переговори України та Росії: остання інформація
- Україна намагалася домовитись із агресором про припинення вогню в перші місяці повномасштабного вторгнення. Однак Росія ставила нереалістичні вимоги й відмовлялася в такому випадку виводити свої війська з новоокупованих теренів України.
- Водночас позиція влади та українського народу щодо можливості перемовин з агресором змінилася після викриття геноцидальних дій російських військових у Бучі. Законодавчо позицію про відмову від переговорів з окупантами було оформлено в жовтні 2022 року.
- Водночас після початку українського наступу на Півдні Росія активізувала свої зусилля щодо пропаганди "миру". Головна мотивація ворога – здобути перепочинок й відновити втрачений військовий потенціал для подальших загарбницьких дій. Україна чудово розуміє цей план і активно йому протидіє.