Росія та Іран будують торговий маршрут на 3000 кілометрів, – Bloomberg
Джерело:
BloombergМосква та Тегеран будують новий торговий маршрут для того, щоб транспортувати заборонені продукти та зброю. Вони інвестують в нього до 25 мільярдів доларів.
Також ці підсанкційні країни постійно намагаються захистити свої комерційні зв'язки від втручання Заходу. Запланований маршрут допоможе їм прискорити доставлення вантажів.
Читайте також ООН не розслідує постачання іранських дронів: є причина
Що відомо про маршрут
Росія та Іран будують новий трансконтинентальний торговий шлях, що простягається від східного краю Європи до Індійського океану, має 3000 кілометрів (1860 миль) проходу, який перебуває поза межами досяжності будь-якого іноземного втручання,
– мовиться в повідомленні.
Також відомо, що ці країни витрачають мільярди доларів на те, щоб прискорити доставлення вантажів річками та залізницями, пов'язаними Каспійським морем.
За даними видання, цим маршрутом вже курсують десятки російських та іранських суден, у тому числі ті, що підпадають під санкції.
"Мета Росії та Ірану – захистити комерційні зв'язки від втручання Заходу і налагодити нові зв'язки з гігантськими економіками Азії, що швидко зростають", – пише видання.
Ба більше, цей коридор дозволить двом підсанкційним країнам скоротити маршрути на тисячі кілометрів.
Росія та Іран будують новий маршрут / Інфографіка Bloomberg
Що змінить маршрут для Росії та Ірану
Експертка Міжнародного інституту стратегічних досліджень Марина Шагіна пояснила, що Росія та Іран інвестують до 25 мільярдів доларів у внутрішній торговий коридор. Так вони намагаються полегшили рух товарів, який Захід намагається зупинити.
Ці дві країни грають у кішки-мишки. Вони вивчать усі лазівки для перевезення заборонених продуктів та зброї,
– пояснила експертка.
Ба більше, представник адміністрації Джо Байдена в Ірані Роберт Маллі каже, що будь-який новий торговий коридор вимагає пильної уваги, щоб спробувати припинити постачання зброї між Іраном та Росією.
Окрім постачання зброї, є інші економічні причини для цього маршруту. Зокрема, мовиться про енергоносії та сільськогосподарські товари. Адже судна з ними курсують річками Дон і Волга. Також, Іран є третьою за величиною країною, яка імпортує російське зерно.
Відомо й те, що Росія та Іран вже ухвали торгові угоди щодо турбін, ліків, автозапчастин. Кремль постачає іранському реактору ядерне паливо та компоненти.
Директор District Consultancy та торговий радник у Вашингтоні Бхарат Гопалсвамі пояснив, що:
- для побудови та підтримки цієї інфраструктури потрібна співпраця не тільки Кремля і Тегерану, а й інших країн, що є частиною коридору;
- на результати роботи цього коридору будуть впливати зміни геополітичних обставин чи відносин між цими країнами.
Що відомо про стосунки Ірану і Росії
- Росія та Іран перебувають під санкціями фактичного всього цивілізованого світу. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Тегеран почав поставляти Кремлю дрони-камікадзе.
- Згодом ЗМІ повідомили, що у листопаді країни таємно уклали угоду щодо виробництва дронів. Зокрема, мовиться про їх виготовлення на території Росії. Відомо, що Тегеран та Москва вже намагались передати одне одному проєкти та ключові компоненти, щоб почати виробляти "Шахіди" протягом декількох місяців.
- Вже 17 грудня наша розвідка повідомила, що Іран передав Росії нову партію дронів. Володимир Зеленський 19 грудня, після атаки "Шахідами", уточнив, що цього разу мовиться про 250 штук.