Плюнув в обличчя Сі: ексрозвідник розповів, як Путін спровокував Китай не підтримувати війну
Посол Китаю в Євросоюзі Фу Цун наголосив, що заява про "безмежну дружбу" між Москвою та Пекіном – це всього лиш "риторика". Так вони відреагували на "плювок" Владіміра Путіна в обличчя Сі Цзіньпіня.
Про це 24 Каналу розповів ексспівробітник КДБ і Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Жирнов. За його словами, Путін ще більше заганяє себе в яму, адже може посваритися з єдиним потужним партнером, який у нього ще залишився.
Дивіться також Бути чи здаватися: що передбачає нова концепція зовнішньої політики Росії від Путіна
Як Путін "плюнув" в обличчя Сі Цзіньпіня
На думку Жирнова, Сі ще з самого початку не хотів їхати до Путіна. Це було видно по його поведінці. Натомість російський диктатор ще й зневажливо поставився до свого гостя. Так, він відправив зустріти Сі одного з віцепрем'єрів , а не високопоставленого чиновника.
Згодом обидві країни підписали спільну заяву проти використання ядерної зброї. Окремим пунктом був заклик не розміщувати її за межами своєї території. Але вже через певний час Путін почав погрожувати розташувати ядерну зброю в Білорусі. Це – ще один плювок в обличчя Сі.
Це була дуже важлива річ для Китаю. Абсолютна червона лінія – все, що пов'язане з ядеркою. А згодом вийшло спростування посла Китаю про "безмежну дружбу" та те, що Китай не є на боці Росії у війні проти України. Це справжня "атомна бомба" від Пекіну. Зазвичай вони дуже дипломатичні,
– зазначив Жирнов.
Путін "плюнув" в обличчя Сі – Жирнов: дивіться відео
Путін і так посварився практично з усім світом. Тепер у нього можуть бути напружені відносини ще й з Китаєм. Зовсім скоро, як припускає Жирнов, диктатор скоро взагалі залишиться лише з КНДР.
Цікава заява від посла Китаю в Євросоюзі: коротко
- Посол Китаю в ЄС Фу Цун спробував пояснити ставлення Китаю до Росії та війни в Україні. За його словами, твердження про "безмежну дружбу" між обома державами – не більше, ніж "риторика".
- Також він додав, що критики часто "неправильно" тлумачать відносини між Китаєм та Росією. Адже Пекін нібито не на боці Росії у війні проти України, але є нюанси.
- Нещодавно іноземні посли поставили Путіна в незручне становище на зустрічі. Це сталося 5 квітня під час вручення вірчих грамот.