Посол Китаю в інтерв'ю пояснив, що критики "неправильно" тлумачать відносини між Китаєм та Росією. Фу Цун підкреслив, що "безмежна дружба" – це не що інше, як просто "риторика", яку постійно повторюють.

До теми Макрон і фон дер Ляєн їдуть у Китай: як лідери ЄС хочуть віднадити Сі від союзу з Путіним

Китай не на боці Росії у війні проти України

За словами посла Китаю в Євросоюзі, нещодавній візит президента Сі Цзіньпіна до Москви не є підтвердженням підтримки Росії у цій війні. І хоча президенти підписали заяву, у якій проголосили "безмежну дружбу", зв'язок між країнами дещо інший.

Фу Цун заявив, що Пекін не засудив вторгнення Росії лиш тому, що Сі Цзіньпін "розуміє заяви Росії про оборонну війну" й протистояння з НАТО. Окрім того, лідер Китаю вважає "корінні причини" початку повномасштабної війни "складнішими", ніж говорять західні лідери. Разом з тим, посол пояснив відсутність контактів між президентом Китаю та України зайнятістю Сі Цзіньпіна.

Я знаю, що люди зосереджені на президентському дзвінку. Той факт, що Сі Цзіньпін не розмовляє із Зеленським, не означає, що Китай на боці Росії в українському питанні,
– підкреслив Фу Цун.

Окрім того, посол Китаю в Євросоюзі обурений звинуваченнями у постачанні зброї. За його словами, Пекін ніколи не збирався надавати Росії летальну зброю.

Макрон та Урсула фон дер Ляєн зустрінуться з Сі Цзіньпіном

  • Президент Франції Еммануель Макрон і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн відвідають Китай з офіційним візитом 5 – 7 квітня. Як повідомляють у ЗМІ, вони намагатимуться відмовити Сі Цзіньпіна від союзу з Кремлем.
  • Експерти вважають, що європейські політики також намагатимуться "домовитися з лідером Китаю щодо світового порядку". Буцімто китайському лідерові нині не можна "ізолюватися", а треба відновлювати зв'язки з іншими країнами.
  • Президент Франції вирушить на зустріч з китайським лідером Сі Цзіньпіном також для того, аби відвернути увагу Пекіну від Москви. Макрон планує домовитися, щоб Китай виступив посередником у війні Росії проти України.